הורים גרושים בסכסוך: איך תעברו את רגעי החופה בשלום?

במצבים מסוימים, תהליך של גירושים עשוי להעכיר את האווירה שבין בני הזוג והדבר עשוי ליצור קושי ובלבלול במיוחד כאשר ישנם ילדים בתמונה.

בעוד שחיכוכים בין הורים נתפסים כחלק מהשגרה, בעודם נשואים, חיכוכים וכעסים בין הורים, לאחר שהם כבר גרושים עשויים להקשות יותר על הילדים.

הם עשויים להביא להשלכות שונות על מצבם הנפשי על ההתנהלות שלהם בשגרה, על התפתחותם ועל מערכות יחסים שהם ינהלו בעתיד או מנהלים בהווה.

בהקשר זה, נדון במאמר על התמודדות של ילדים אשר מגיעים לשלב בחיים בו הם לקראת חתונה והם נאלצים להתמודד עם מצב בו הוריהם גרושים ונתונים בסכסוך. 

השאלה הנשאלת: כיצד ניתן לעבור את החופה ואת החתונה בשלום, כאשר הורי הכלה או החתן גרושים ומסוכסכים ביניהם?

 

התכוננות לקראת החתונה

התכוננות לקראת חתונה מהווה שלב מאוד מכריע ומהותי עבור האדם שעומד להינשא ולכן, כאשר הוא מתמודד גם עם קשיים הקשורים במשפחתו, הדבר עשוי להיעשות פחות בקלות.

כשהוריו של אדם גרושים ומסוכסכים בנוסף, יהיה עליו לתכנן את חופתו ואת אירוע החתונה שלו, באופן כזה, שהוריו יוכלו להגיע ולכבדו ביום חתונתו, מבלי לתת לסכסוך ביניהם להפריע. 

 

 

התמודדות ההורים הגרושים 

באופן כללי, טיבה של מערכת יחסים של הורים עם הילד שלהם עשויה להתבטא ביכולתם להפריד בין מערכת היחסים הזוגית שלהם ובין מערכת היחסים שלהם עם ילדם. 

ניתן להצביע על כמה סוגים של הורים גרושים ועל דפוסי יחסיהם לילדם בנוגע להגעה לחתונתו ולחופתו:

הורים גרושים בנתק

במערכת יחסים זאת, ההורים הגרושים נמצאים בסכסוך ובנתק עמוק ואינם מצליחים ליצור הפרדה בין יחסיהם הזוגיים ובין יחסיהם לחייו של ילדם.

בסיטואציה זו, גם אם שני ההורים יגיעו לחתונה, אינם ידברו אחד עם השני, אלא ינכחו בחתונת ילדם רק בשל רצונם לכבדו להיות יחד עמו.

במצב זה, עשוי הילד להרגיש את הניכור ההדדי שבין הוריו, על אף השמחה והאווירה הכיפית שבחגיגת החתונה שלו. 

גישור על הפער בין ההורים

בסיטואציה זו, על אף שההורים הגרושים נתונים בסכסוך ביניהם, הם מצליחים לגשר על כך ולו למען ילדם ולמען ערב חתונתו.

במצב זה, ההורים הגרושים יגיעו לאולם האירועים ולחופה של ילדם ויכבדו אותו בנוכחותם וישדרו תקשורת ושמחה ביניהם, על אף הסכסוך.

סיטואציה זו עשויה לתרום משמעותית למצב רוחו של הילד הנישא ולאווירה שביום חתונתו.

סיטואציה זו, ההורים הגרושים חושבים למעשה על טובתו של הילד ועל התחושות שעשויות לעבור בו ביום חתונתו ומצליחים להניח את הסכסוך ביניהם בצד ולהתמקד בחתונה. 

הורים גרושים בסכסוך המנסים למשוך לצדם את הילד

בסיטואציה זו, יתכן כי כל אחד מההורים הגרושים ינסה למשוך לצדו את הילד ואף להסית אותו כנגד ההורה השני.

מצב זה עשוי להקשות על קיום החופה והחתונה בנוכחותם של שני ההורים הגרושים, שכן, קיימת עוינות ביניהם וחסר עניין לפריד בין יחסיהם ובין יחסיהם עם ילדם.

ההורה שכלפיו הילד מוסת, עשוי לחוש דחייה וכתוצאה מכך, גם ניכור הורי והדבר עשוי למנוע ממנו להגיע לחופה של ילדו ולהשתתף בחתונה.

 

טקס החופה

 

גישור על הסכסוך בין ההורים בעת החתונה

הגישה היעילה והנכונה ביותר שיכולים הורים לנקוט בה ולו למען ערב החופה של בניהם או של בתם, הינה גישור על הסכסוך הזוגי ביניהם.

באופן זה, יכולים ההורים הגרושים להניח בצד את כל המריבות והוויכוחים שביניהם ולהתמקד בטובתו של ילדם וברצון לשמוח ולחגוג עמו את היום החשוב ביותר עבורו.

בסיטואציה זו, ההורים משתפים פעולה ביניהם, על אף המחלוקות ויכולים באופן זה לגרום לחופה לעבור בשלווה ובשמחה, מבלי שהאורחים ושאר המשתתפים בחתונה יחושו בעוינות כלשהי, שקיימת ביניהם. 

בכדי שנוכחותם בחופה תהיה עבורם פשוטה יותר, יכולים ההורים הגרושים לתאם מראש את מיקומם הפיזי ולהחליט על מרחק מסוים ביניהם, בכדי להצליח לשמור על הרמוניה ושלום.

לחילופין, יכולים ההורים לסכם מראש כי במהלך החופה הם יעמדו יחד לצד ילדם, אך ימנעו מדיבורים, על מנת לשמור על אווירה טובה ברגעי החופה. 

 

לסיכום 

לרוב, מעמד החופה מחייב את קרבתם של בני המשפחה והדבר עשוי להיות לא כל כך פשוט כאשר הורי החתן או הכלה גרושים ומסוכסכים.

התחשבות בקשיים העשויים לעלות עקב סכסוך סין הורים גרושים, עשויה להקל על ארגון של חתונתכם ותכנון נוכחות של הוריכם בחופה ובאירוע החתונה בכללותו.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים