כמה עולה מפיק אירוע

תכנון החתונה שלכם יכול להיות משימה לא פשוטה בכלל, ובמיוחד בשביל זה קיימים מפיקי חתונות.

הם יכולים לקחת מכם את רוב המשימות ולהבטיח שהחתונה תהיה בדיוק כמו שתכננתם אותה.

אבל אם אתם עומדים לסגור עם מפיק אירועים לחתונה שלכם, אתם בטח רוצים לדעת קודם כל מהי העלות שלו.

המחירים של מפיקי חתונות משתנים בהתאם לקריטריונים שונים, ואנחנו פה בשביל לעזור לכם להבין אותם קצת טוב יותר.

 

מה משפיע על עלות מפיק חתונות?

קיימים מספר גורמים שונים ומגוונים שיכולים להשפיע על העלות של מפיק החתונה שלכם. כמובן שכל מפיק יתמחר אחרת, אבל עדיין אלו הם שיקולים שיש לקחת בחשבון.

 • סוג וגודל האירוע – סוג החתונה וההיקף שלה ישפיעו מאוד על המחיר שמפיק האירועים ייקח. חתונה גדולה עם חמש מאות מוזמנים על חוף הים תהיה כמובן מורכבת יותר להפקה מאשר חתונה אינטימית באולם קטן. התכנון הרב שנדרש, התיאום וחיפוש הספקים יביאו לעלויות גבוהות יותר.
 • הניסיון של מפיק האירועים – מפיק חתונות שלו יש רקורד מוכח בתחום יגבה לרוב מחירים גבוהים יותר, מאחר והוא יכול להבטיח את זה שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר. לעיתים כדאי לבחור להשקיע סכום רב יותר במפיק אירועים מנוסה, כי כך תוכלו לדעת שהוא מטפל בכל הפרטים, הקטנים והגדולים כאחד.
 • ההתאמה האישית של האירוע – אם החתונה שלכם דומה לחתונות סטנדרטיות אחרות – המחיר יהיה שונה מאשר אם אתם רוצים חתונה מיוחדת וספציפית. לדוגמה, אם בחרתם בחתונה שיש לה קונספט מסוים (לדוגמה – חתונת הארי פוטר, חתונת כדורגל וכדומה) –  התכנון יהיה מורכב יותר ומפיק האירועים יצטרך לעבוד קשה יותר. לפעמים אפילו יהיה צורך בשכירת כמה אנשי צוות נוספים, וזה כתלות במורכבות האירוע.
 • משך ומיקום החתונה – גם משך האירוע והמיקום של החתונה יוכלו להשפיע על העלות של מפיק האירועים. אירוע ארוך יותר ידרוש בדרך כלל יותר משאבים ותיאומים. אם המיקום של החתונה רחוק יותר כי רציתם לערוך אותה במקום מיוחד, יכול להיות שזה יגרור לוגיסטיקות נוספות של נסיעות והסעות וכך גם המחיר של מפיק האירועים יעלה.

 

מפיקת אירועים בחתונה

 

אז כמה עולה מפיק אירוע?

אחרי שסיפרנו לכם על הגורמים השונים, נספק לכם טווח כללי של עלות השכרת מפיק לחתונה שלכם.

 • חתונה סטנדרטית – החתונה שלכם היא סטנדרטית אם היא מונה כ-200-400 אורחים, באולם או גן אירועים, עם אוכל בקבלת פנים וארוחה נוספת אחרי החופה.
 • חתונה מורכבת וגדולה – אם החתונה שלכם יותר מורכבת, חישוב העלות של מפיק האירוע בדרך כלל לא תהיה לפי מחיר קבוע. בחתונות מסוג זה עלות ההפקה תחושב לרוב לפי אחוז מתוך עלות האירוע הכללית.
 • חתונה אינטימית – בחתונה קטנה ומצומצמת יחסית, העלות של הפקת האירוע תהיה בדרך כלל נמוכה יותר בהתאם.

 

מפיקת אירועים עושה סדר בשולחנות המוזמנים

 

כמה עולה הפקת חתונה?

טווח המחירים של הפקת חתונה משתנה בהתאם להמון פרמטרים. יש הבדל בין הפקת חתונה גדולה לבין הפקת חתונה קטנה, המיקום של החתונה ואם ברצונכם הפקה לא סטנדרטית אלא קונספט מותאם לכם. כל אלה ועוד ישפיעו על המחיר.

סוג השירות מחיר
הפקת חתונה סטנדרטית כ- 7000 ₪ – 15000 ₪ ומעלה
הפקת חתונה קטנה כ- 2000 ₪ – 4000 ₪ ומעלה
הפקת חתונה גדולה כ- 5% – 10% מעלות האירוע
הפקת חתונה בשטח/בטבע כ- 5% – 15% מעלות האירוע

 

איך לצמצם את מחירו של מפיק אירועים?

אם אתם רוצים לשכור את שירותיו של מפיק אירועים אבל התקציב שלכם מצומצם, יש מספר דברים שניתן לעשות.

 • קביעת חתונה מחוץ לעונת החתונות – נסו לקבוע את החתונה שלכם בזמנים “מתים” בהם אין הרבה חתונות. בזמנים אלה למפיקי חתונות יש פחות עבודה והם אולי יוכלו לתת לכם הנחה.
 • בחרו בחתונה מצומצמת – ככל שהחתונה שלכם תהיה קטנה יותר, כך תשלמו פחות למפיק.

 

מהם היתרונות של מפיק לחתונה שלכם?

קיימים מספר יתרונות שונים לשימוש בשירותיו של מפיק חתונה.

 • הורדת לחץ – כשאתם מתכננים חתונה יש הרבה מאוד דברים שאתם צריכים לעשות. אם אתם בוחרים לקחת מפיק הוא לוקח מכם המון מהמשימות, מה שיכול לעזור לכם להיות רגועים יותר לקראת האירוע המתקרב.
 • מקצועיות – אתם לא מפיקים חתונה כל יום, לכן לא בהכרח תחשבו על כל הדברים השונים שצריכים להתרחש לקראת האירוע. מפיק אירועים הוא מקצועי ויידע בדיוק מה צריך לעשות ואיך.
 • פתרון בעיות בזמן אמת – בחתונה שלכם כדאי מאוד שתהיו עסוקים בלהתחתן ולא בכל מה שמסביב. מפיק אירועים יוכל לפתור כל בעיה שעולה בחתונה ולרוב אתם אפילו לא תדעו שהייתה בעיה מלכתחילה.

 

מפיקת האירועים מסדרת את הכל לפני שהאורחים מגיעים

 

לסיכום

עלות מפיק לאירוע חתונה סטנדרטי נעה בין 7000 ש”ח ל-15,000 ₪.

כשמדובר בחתונה מורכבת יותר, הסכום יכול להגיע גם ל-30,000 אם החתונה היא גדולה ועלותה גבוהה בהתאם.

אפשר לצמצם עלויות הפקה אם תתחתנו מחוץ לעונת החתונות או תבחרו בחתונה צנועה יחסית.

בכל מקרה, כדאי מאוד להיעזר במפיק כי הוא יעשה את ההבדל בין עוד חתונה לבין חתונה חלומית ובלתי נשכחת.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

מפיק לחתונה ולאירועים אחרים הוא השקעה מצוינת, שכן הוא מאפשר לכם להתעסק באירוע בראש שקט, ולא בכל הלוגיסטיקה והקשיים הכרוכים בהוצאתו לפועל.

ככל שהמפיק מנוסה ונחשב יותר המחיר יהיה גבוה יותר. מעבר לכך, ככל שהאירוע עצמו הוא מורכב יותר מבחינת מיקום או מבחינת ההתרחשויות והאטרקציות שבו – כך ההפקה תצטרך לעבוד קשה יותר (עם עובדים רבים יותר), והעלות תעלה.

חתונות קטנות, חתונות בזמנים שאינם זמני השיא, ואירועים שבהם המפיק נדרש רק לניהול האירוע בשטח ולא לתכנון מראש – כולם יכולים לחסוך בעלויות ההפקה לעומת הפקה מלאה מקצה לקצה של חתונה גדולה.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים