כמה עולה שמלת כלה

לשמלת כלה יש חשיבות רבה, גם תרבותית וגם אישית. לרוב זה יהיה אחד הבגדים המשמעותיים ביותר שאישה תלבש בימי חייה.

קביעת המחיר והתקציב של שמלת כלה יכול להיות תהליך מורכב שמושפע משלל גורמים שונים.

אם אתן עומדות לפני בחירה של שמלת כלה, חשוב שתדעו מהם טווחי המחירים ומה משפיע עליהם כדי שתוכלו לקבל בחירה מושכלת, ושמלה מושלמת כמובן!

 

כמה עולה שמלת כלה?

אז לפני שנתחיל לצלול לאלמנטים שמשפיעים על המחירים השונים, נתחיל בלספר בכלליות מה טווחי המחירים שאתן יכולות לצפות להם:

סוג השמלה עלות משוערת
קניית שמלת כלה מסלון כלות 3,000 ₪ – 15,000 ₪
קניית שמלת כלה בעיצוב מותאם אישית 8,000 ₪ – 30,000 ₪
קניית שמלה כלה מחנויות מקוונות 500 ₪ – 2,000 ₪
קניית שמלות יד שנייה 800 ₪ – 5,000 ₪
השכרת שמלה מסלון כלות 5,000 ₪ – 10,000 ₪
השכרת שמלה בעיצוב מותאם אישית 5,000 ₪ – 20,000 ₪

כמה עולה שמלת כלה

 

מה משפיע על מחירי שמלת כלה?

אחרי שהבנו מהם הטווחים בכל קטגוריה, הגיע הזמן להבין מהם הדברים שמשפיעים על המחירים עצמם.

כך תוכלו לייצר סדר עדיפויות ולהחליט מה חשוב לכן ועל מה ניתן לוותר, וזאת בכדי להוזיל את העלויות ועדיין לצאת עם השמלה המושלמת לאירוע.

  • שמלות כלה ממעצביםשמלות כלה של מעצבים עם שם או ממותגים ידועים נוטות כמובן להגיע עם תגי מחיר גבוהים יותר. העיצובים המיוחדים והחומרים האיכותיים בהם משתמשים המעצבים מצדיקים את העלויות והופכים את השמלה לייחודית וחד פעמית.
  • איכות והרכב הבדים של השמלהלסוג ואיכות הבד בו משתמשים לצורך יצירת השמלה יש חשיבות רבה בעת קביעת עלות השמלה הכוללת. בדים יוקרתיים יותר, כמו משי, סאטן או תחרה לרוב יעלו יותר, וזאת בזכות העדינות שלהם והמרקם הנעים. השימוש בבדים יוקרתיים אלה יכול לייקר את עלות השמלה.
  • התאמה אישית של השמלהשמלות כלה שמותאמות אישית מבחינת עיצוב ומבחינת המידות תמיד יהיו כרוכות בעלות נוספת. הוספת אלמנטים שונים או שינוי של קישוטים יכולים להפוך שמלה לייחודית ביותר. המיומנות והזמן הנדרשים לתופרות לייצר שמלה בהתאמה אישית יעלו לכן יותר כסף. אבל בסוף אתן תצאו עם התוצאה שרציתן, על כן זה יכול להיות שווה את זה.
  • הפרטים הקטנים והקישוטיםרמת המורכבות של הפרטים הקטנים והקישוטים השונים בשמלת הכלה שלכן יכולה להשפיע על המחיר שלה. חרוזים שתפורים ידנית לשמלה, רקמה בשרוולים או כל קישוט אחר דורשים לרוב עבודה קפדנית וממושכת ביותר מצד התופרת. שמלות כלה כאלה לרוב יתומחרו גבוה יותר גם בשל מורכבות העבודה, משך הזמן ואיכות החומרים בהם משתמשים לצורך כך.
  • הגזרה ומורכבות העיצובהגזרה עצמה והמורכבות של העיצוב ישפיעו על העלות. שמלות עם הרבה שכבות ידרשו יותר בד ויותר עבודת תפירה ועל כן יעלו יותר. אלמנטים עיצוביים ייחודיים כגון מחוכים מובנים, זנב ארוך או דברים שניתנים להסרה יגיעו עם תוספת במחיר.
  • מיקום המעצבים או החנותגם הגיאוגרפיה משפיעה על המחיר של שמלת הכלה. בבוטיקים יוקרתיים במרכז יהיו מחירים גבוהים יותר מאשר בסלוני כלות בפריפריה. קחו זאת בחשבון באת בחירת שמלת כלה. אם צריך להתרחק קצת מהבית זה עשוי להיות שווה את זה בסופו של דבר.

 

כמה עולה שמלת כלה

 

איך אפשר לחסוך על שמלת כלה?

אם אתן מעוניינות לחסוך בעלות של שמלת כלה, יש מספר דרכים בהן ניתן לעשות זאת מבלי לוותר על המראה הסופי שלה.

  • רכישת שמלה יד שנייהנשים רבות בוחרות למכור את שמלת הכלה שלהן, אם במכירות ייעודיות או דרך פרסום ברשתות החברתיות השונות. שמלה יד שנייה תעלה לך משמעותית פחות ותוכל לענות על הציפיות שלך כי אחרי שימוש אחד השמלה לרוב לא נפגמת. שימי לב שבמקרה כזה כנראה תיאלצי לבצע יותר תיקונים והתאמות למבנה גופך.
  • סיילים ומבצעיםשיא עונת החתונות הוא מאמצע האביב ועד אמצע הקיץ, ובתקופה זו המחירים של שמלות כלה עולים. אם את יכולה לרכוש שמלה מראש- חפשי מבצעים בעונת החורף שיוכלו להוזיל את העלות.
  • רכישה באינטרנטלפעמים רכישה של שמלות בחנויות מקוונות מרחבי העולם יכולה להוריד את העלות מאחר והייצור של שמלות אלה במקומות אחרים בעולם הוא זול יותר.

 

כמה עולה שמלת כלה

 

לסיכום

מחירה של שמלת כלה תלוי באלמנטים שונים. בכתבה זו פירטנו טווחים לעלויות שמלת כלה.

במקרים של השכרה או קנייה שמלות שנרכשות בצורה מקוונת, שמלות בעיצוב מותאם אישית ועוד – המחיר יכול להשתנות מהסטנדרט המקובל.

כמו כן, פירטנו באשר לגורמים המשפיעים על עלות השמלה כגון: מעצב השמלה, איכות הבד ועוד.

מקווים שסייענו בבחירת השמלה המושלמת עבור כל אחת ואחת מכן, ומאחלים לכן להיות יפות ומאושרות ביומכן הגדול.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עלויות שמלת הכלה מושפעות מאיכות החומרים, מההתאמה האישית של השמלה (שמלה בהתאמה אישית תעלה יותר), ולפעמים גם מהמיקום של סלון הכלות ועד כמה שהוא “נחשב” בתחום.

חיסכון בעלות שמלת הכלה יכול להגיע דרך קנייה מקוונת והזמנה מהאינטרנט או רכישה של שמלה מיד שנייה. יש לזכור שבמצבים כאלה בהחלט יתכן צורך בתיקונים ותפירות חדשות להתאמת השמלה אלייך – והדבר עולה כסף בעצמו.

השכרה של שמלת כלה היא בהחלט אפשרית, ויכולה להוזיל את העלויות באופן יחסי בהתאם לרמת האיכות וההתאמה של השמלה. במידה ואת לא מעוניינת לשמור את השמלה או להעביר אותה הלאה – השכרה יכולה גם להיות משתלמת וכדאית. מה שכן, גם כאן חשוב לזכור שישנן הוצאות נוספות, כמו למשל ניקוי השמלה לאחר האירוע.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים