חתונה בבית – איך מתחתנים בבית ומה העלויות?

חתונה אינטימית בבית היא דרך מעולה לחגוג את האירוע החשוב בחיים בליווי חברים, קרובים ובני משפחה. אבל איך מפיקים את זה וכמה זה אמור לעלות? הנה כל התשובות.

בני זוג שמחליטים להתחתן יכולים גם לבחור איך לעשות את זה. לצד אלו שמעדיפים חתונה גדולה עם מאות או אפילו אלפי מוזמנים, יש גם כאלה שמעדיפים את הסביבה המוכרת והאינטימית של הבית.

אז מצד אחד, מדובר על חתונה קטנה. מצד שני, זו כנראה הדרך המיטבית לחגוג את האירוע הכי חשוב בליווי המעגל הקרוב של החברים והמשפחה.

 

חתונה בבית

 

שלב ראשון: הגדרת תקציב

הכי חשוב להתחיל את התהליך של חתונה בבית בהגדרת מסגרת התקציב. כל עוד לא יודעים כמה כסף מוכנים להשקיע באירוע ביחס למספר המוזמנים שכנראה יגיעו, אי אפשר להתקדם אל שאר השלבים בהפקה.

הבעיה היא שניתן להפיק חתונה בבית בפערי מחירים של עשרות אחוזים. הרבה מאוד תלוי בסוג האוכל והאלכוהול שמגישים, ברמת הביצוע של הספקים, באופן שבו מכינים את חלל הפנים והחוץ ובהתגייסות של עוד גורמים.

בנוסף, העסקת מפיק חיצוני שייקח אחריות על כל האירוע תתומחר בנפרד – אבל היא תחסוך לבני הזוג את השקעת הזמן ותאפשר להם להמשיך להשקיע אותו בעבודה או לימודים.

באופן עקרוני, התקציב המקובל לחתונה בבית עומד על כ-15-25 אלף ש”ח. יש כאמור עוד הרבה דרכים לחשב את התקציב הזה, אבל כאן כבר צריך לעבור לשלבים הבאים של ההפקה.

 

שלב שני: בחירת ספקים

ברגע שהחלטתם לארגן חתונה בבית, תכנון החתונה יכלול את הספקים הבאים:

א. שירותי הסעדה – האופן שבו בוחרים שירותי הסעדה וקייטרינג ישפיע על הצלחת האירוע ועל מידת ההשקעה הכספית מבחינת בני הזוג. המחיר המקובל הוא 50-120 ש”ח למנה, לפי הרמה המבוקשת.

ב. מוזיקה ותאורה – אפשר לברר מראש על אופציה לרכז מגוון רחב של שירותים תחת קורת גג אחת, כמו למשל באמצעות פניה אל חברה שמתמחה גם בשירותי מוזיקה וגם בשירותי תאורה. כאן, המחיר יעמוד על כ-5,000-9,000 ש”ח לאירוע קטן.

ג. צילום – בחתונה קטנה צלם יגבה מחיר של 4,000-6,000 ש”ח. אם רוצים לשלב צילום רחף, קליפ וידאו וקיר מגנטים, צריך להוסיף לתקציב עוד כמה אלפי שקלים.

 

חתונה בבית

 

שלב שלישי: תנאים לחתונה מוצלחת

כדאי גם להשקיע באופן שבו מעצבים ומתכננים את הנראות של הבית לקראת החתונה. במידה ועורכים טקס דתי, אפשר להתייעץ עם רב לגבי המיקום הספציפי של החופה.

במקביל, צריך לוודא שיהיה מספיק נוח לכל האורחים ושיהיו פתרונות נגישים עבור קשישים עם כיסאות גלגלים.

באירוע שמתקיים בתוך הבית, לדברים הקטנים יש השפעה גדולה. זה אומר שהתנאים לחתונה מוצלחת הם רובם באחריות של בני הזוג, אך אפשר לערב חברים ומשפחה שרוצים לעזור.

זה למשל מה שעושים כדי לעצב את הבית בצורה מיוחדת, אבל בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב שהוגדרה מראש.

 

השראה לרעיונות חדשים

בני זוג שרוצים להתחתן בבית צריכים להכין את שיעורי הבית ולהכיר את האופציות שרלוונטיות עבורם.

במידה ואין להם ניסיון אישי עם אירועים כאלה, יכול להיות שיש מקום לקבל השראה לרעיונות חדשים ולהתייעץ עם מפיקי אירועים.

במידה ולא רוצים ליצור קשר עם עוד איש מקצוע חיצוני, לא אמורה להיות בעיה לקרוא המלצות וחוות דעת באתרי אינטרנט או רשתות חברתיות.

כמו כן, כיום יש סרטונים ותמונות של אירועים שנערכו בבתים פרטיים, ובהם אפשר לצפות כדי לשאוב עוד קצת השראה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים