בחירת רב לחתונה ומחירים

מאת
מאת

אליאור

דירוג:
4.8/5

בחירה נכונה של רב לחתונה היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר כיוון שיש שלל אפשרויות והבדלים בין האופציות הקיימות. עם זאת, אפשר להיערך מראש באמצעות התייחסות אל הפרמטרים הרלוונטיים ויש מקום גם לבצע השוואת מחירים.

מאות רבים בישראל מוסמכים על פי ההלכה לערוך חופות. מכיוון שרב הוא חלק בלתי נפרד מהחתונה, בני הזוג צריכים לבחור אותו מוקדם יחסית. בחירה מוקדמת של הרב גם מאפשרת לבני הזוג להתפנות לשאר המטלות של הפקת האירוע, גם עוזרת לתאם ציפיות וגם משפיעה במקרים מסוימים על התקציב. מצד שני, דווקא היצע גדול כל כך של אפשרויות עלול לבלבל בני זוג שאינם בקיאים בנושא.

 

רב לחתונה

מה מקבלים דרך הרבנות?

חתונה אורתודוקסית בישראל מתחילה בפנייה אל הרבנות. החדשות הטובות הן שהרבנות שבה בני הזוג בוחרים להירשם, בדרך כלל על פי שיקול גיאוגרפי של קרבה אל מקום המגורים או העבודה, מחויבת לספק רב מסדר חופה וקידושין ללא תשלום. בפועל, זהו שירות שכלול באגרת הנישואין שבני הזוג ממילא משלמים בעת הרישום.

יתרה על כך, רב שהוא עובד של המועצה הדתית שבה מתנהל הרישום לנישואין אף אינו רשאי לקבל תשלום על עריכת החופה. זה כולל רב עיר, רב מועצה, רב שכונה, רב ישוב וכן הלאה, וניתן לבדוק את זה מראש מול נציגי המועצה הדתית.

המקרה היחיד שבו מותר לרב של המועצה הדתית לגבות סוג של תשלום, הוא אם אותו רב נדרש לערוך את החתונה במקום שמרוחק מעל 15 ק”מ מחוץ לגבולות תחום הכהונה שלו. בנסיבות כאלה, החוק מאפשר לרב לקבל מבני הזוג תשלום בגין הוצאות נסיעה ודמי ביטול זמן לפי תעריפים שנקבעו מראש – בדרך כלל סביב כמה מאות שקלים.

מה לגבי רב לחתונה שהוא לא עובד של המועצה?

העניין משתנה לחלוטין במידה ובני הזוג בוחרים להזמין רב שאינו עובד המועצה שבה הם נרשמו. זהו למעשה רב שמוסמך לערוך את החופה, אך הוא מוזמן על ידי בני הזוג באופן פרטי. כאן כבר מותר לרב לדרוש תשלום עבור השירות ולתמחר אותו על פי שיקולים אישיים. ברוב המקרים, המחיר יעמוד על 500-1,000 ש”ח, לפי מספר שנות הניסיון והמוניטין.

בני זוג שרוצים לבחור בעצמם את הרב ולשלם עבור השירות שלו, צריכים לוודא שיש לו אישור מרשם נישואין או שהוא מחזיק באישור לעריכת חופות מטעם הרבנות הראשית לישראל. ללא אישור כזה, טקס החופה לא יוכר על ידי הרבנות. חוץ מזה, על הזוג להודיע לרבנות מי הרב שמחתן אותם, ובחלק מהמקומות מבקשים מהרב עצמו למלא טופס שבו הוא מצהיר על הסכמתו לכך בתאריך המיועד.

 

קיר צילום לחתונה

כמה עולה רב פרטי לחתונה?

טווח המחירים להעסקת רב פרטי כדי שיחתן את בני הזוג ביום החשוב בחייהם, נע בין מאות שקלים בודדים לבין אלפי שקלים. ככל שהרב מוכר ועסוק יותר, כך סביר להניח שהוא יגבה מחיר משמעותי. חוץ מזה, יש כאלה שמגדירים את עצמם בתור “רב מזמר” ולכן המחיר עבור השירות שלהם יעמוד על 1,000-2,000 ₪, אך יכלול את הנגנים והציוד.

בנוסף, יש רבנים שידרשו החזר הוצאות ומימון של עלויות נפרדות, ולזה יש להוסיף את העלות של הארוחה באירוע.

בכל מקרה, התפקיד של בני הזוג הוא לבדוק את עניין המחיר מראש ולא לחכות עד שתאריך החתונה יתקרב. בשביל לתכנן את מסגרת התקציב ואת האופן שבו מחלקים אותו בין השירותים והספקים, יש צורך להבין כמה יעלה להעסיק את הרב.

רוצים להוזיל את החתונה שלכם באלפי שקלים?

השאירו פרטים ונציגנו יעניקו לכם ייעוץ מלא לגבי האירוע שלכם ללא עלות וללא התחייבות!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
רוצים להוזיל את החתונה שלכם באלפי שקלים?

השאירו פרטים ונציגנו יעניקו לכם ייעוץ מלא לגבי האירוע שלכם ללא עלות וללא התחייבות!

מאת
מאת

אליאור

דירוג:
4.8/5
למעלה מ-15,000 זוגות התחילו את האירוע שלהם עם Save A Date
כתבות נוספות שיעניינו אותך
גיאורגיה
חתונה אזרחית בגיאורגיה

גיאורגיה היא מדינה מגוונת, יפה ויחסית קרובה שבה ניתן לקיים חתונה אזרחית בתהליך פשוט ונוח. עם זאת, חשוב לבצע את ההכנות המתאימות לקראת הטיסה והאירוע

קרא עוד >>
אירוע עסקי
אירועים עסקיים

היכרות עם השלבים השונים יכולה לסייע לכם להפיק אירוע מושלם גם לצרכים עסקיים. אבל איך בדיוק מבצעים את התכנון המוקדם, מה משפיע על התקציב ולמה

קרא עוד >>
אירוע קונספט
אירועי קונספט

בחירת קונספט מייחדת את האירוע. מכאן והלאה, כל מה שצריך לעשות זה להכיר את השלבים לתכנון אירוע מושלם, וכמובן להביא בחשבון שיקולי תקציב, יצירתיות, מקוריות,

קרא עוד >>
חתונה אזרחית בארצות הברית
חתונה אזרחית בארצות הברית

כשמדברים על חתונות אזרחיות, נוטים לחשוב על קפריסין או יוון. אולם, טקס חונה אזרחית במדינות שונות בעולם, יכול להתקיים גם ביעדים רחוקים יותר בעולם. אנשים

קרא עוד >>

מארגנים אירוע?

צוות ההפקה שלנו יסדר לכם אירוע של החיים!
"Save A Date חסכו לנו כל כך הרבה כסף!" ממליצים בחום! (עדן ונועם)
נועה ועדן