רב לחופה – הרב מנחם קוטנר שיערוך לכם חופה מרגשת ומיוחדת

בחירה נכונה של רב לחתונה היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר כיוון שיש שלל אפשרויות והבדלים בין האופציות הקיימות. עם זאת, אפשר להיערך מראש באמצעות התייחסות אל הפרמטרים הרלוונטיים ויש מקום גם לבצע השוואת מחירים.

מאות רבים בישראל מוסמכים על פי ההלכה לערוך חופות. מכיוון שרב הוא חלק בלתי נפרד מהחתונה, בני הזוג צריכים לבחור אותו מוקדם יחסית. בחירה מוקדמת של הרב גם מאפשרת לבני הזוג להתפנות לשאר המטלות של הפקת האירוע, גם עוזרת לתאם ציפיות וגם משפיעה במקרים מסוימים על התקציב. מצד שני, דווקא היצע גדול כל כך של אפשרויות עלול לבלבל בני זוג שאינם בקיאים בנושא.

 

חופה עם הרב מנחם קוטנר

חופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

חופה עם הרב מנחם קוטנר

חתן שובר את הכוס בחופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

חופה עם הרב מנחם קוטנר

גילוי הכתובה בחופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

חופה עם הרב מנחם קוטנר

תחילת חופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

חופה עם הרב מנחם קוטנר

קריאת כתובה בחופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

הרב מנחם קוטנר

חופה עם הרב מנחם קוטנר במרפסת חב"ד, כותל המערבי, ירושלים (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

הרב מנחם קוטנר

חופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

חופה עם הרב מנחם קוטנר

חופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

 

מה מקבלים דרך הרבנות?

חתונה אורתודוקסית בישראל מתחילה בפנייה אל הרבנות. החדשות הטובות הן שהרבנות שבה בני הזוג בוחרים להירשם, בדרך כלל על פי שיקול גיאוגרפי של קרבה אל מקום המגורים או העבודה, מחויבת לספק רב מסדר חופה וקידושין ללא תשלום. בפועל, זהו שירות שכלול באגרת הנישואין שבני הזוג ממילא משלמים בעת הרישום.

יתרה על כך, רב שהוא עובד של המועצה הדתית שבה מתנהל הרישום לנישואין אף אינו רשאי לקבל תשלום על עריכת החופה. זה כולל רב עיר, רב מועצה, רב שכונה, רב ישוב וכן הלאה, וניתן לבדוק את זה מראש מול נציגי המועצה הדתית.

המקרה היחיד שבו מותר לרב של המועצה הדתית לגבות סוג של תשלום, הוא אם אותו רב נדרש לערוך את החתונה במקום שמרוחק מעל 15 ק"מ מחוץ לגבולות תחום הכהונה שלו. בנסיבות כאלה, החוק מאפשר לרב לקבל מבני הזוג תשלום בגין הוצאות נסיעה ודמי ביטול זמן לפי תעריפים שנקבעו מראש – בדרך כלל סביב כמה מאות שקלים.

הרב מנחם קוטנר  

הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

 

מה לגבי רב לחתונה שהוא לא עובד של המועצה?

העניין משתנה לחלוטין במידה ובני הזוג בוחרים להזמין רב שאינו עובד המועצה שבה הם נרשמו. זהו למעשה רב שמוסמך לערוך את החופה, אך הוא מוזמן על ידי בני הזוג באופן פרטי. כאן כבר מותר לרב לדרוש תשלום עבור השירות ולתמחר אותו על פי שיקולים אישיים. ברוב המקרים, המחיר יעמוד על 500-1,000 ש"ח, לפי מספר שנות הניסיון והמוניטין.

בני זוג שרוצים לבחור בעצמם את הרב ולשלם עבור השירות שלו, צריכים לוודא שיש לו אישור מרשם נישואין או שהוא מחזיק באישור לעריכת חופות מטעם הרבנות הראשית לישראל. ללא אישור כזה, טקס החופה לא יוכר על ידי הרבנות. חוץ מזה, על הזוג להודיע לרבנות מי הרב שמחתן אותם, ובחלק מהמקומות מבקשים מהרב עצמו למלא טופס שבו הוא מצהיר על הסכמתו לכך בתאריך המיועד.

 

חופה עם הרב מנחם קוטנר

ברכה על היין בחופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

חתן שובר את הכוס חופה עם הרב מנחם קוטנר

שבירת הכוס בחופה עם הרב מנחם קוטנר (קרדיט: הרב מנחם קוטנר).

 

כמה עולה רב פרטי לחתונה?

טווח המחירים להעסקת רב פרטי כדי שיחתן את בני הזוג ביום החשוב בחייהם, נע בין מאות שקלים בודדים לבין אלפי שקלים. ככל שהרב מוכר ועסוק יותר, כך סביר להניח שהוא יגבה מחיר משמעותי. חוץ מזה, יש כאלה שמגדירים את עצמם בתור "רב מזמר" ולכן המחיר עבור השירות שלהם יעמוד על 1,000-1,5000 ₪, אך יכלול את הנגנים והציוד.

בנוסף, יש רבנים שידרשו החזר הוצאות ומימון של עלויות נפרדות, ולזה יש להוסיף את העלות של הארוחה באירוע.

בכל מקרה, התפקיד של בני הזוג הוא לבדוק את עניין המחיר מראש ולא לחכות עד שתאריך החתונה יתקרב. בשביל לתכנן את מסגרת התקציב ואת האופן שבו מחלקים אותו בין השירותים והספקים, יש צורך להבין כמה יעלה להעסיק את הרב.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
רוצים שהרב מנחם קוטנר יקדש אתכם בחופה?

השאירו פרטים והרב יצור אתכם קשר בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
רוצים שהרב מנחם קוטנר יקדש אתכם בחופה?

השאירו פרטים והרב יצור אתכם קשר בהקדם

מאת
מאת

אליאור

דירוג:
4.8/5
למעלה מ-15,000 זוגות התחילו את האירוע שלהם עם Save A Date
כתבות נוספות שיעניינו אותך
לוח שרשום עובדות ומיתוסים
מיתוסים על חתונה

חתונה היא אחד האירועים הגדולים והמשמעותיים שייצא לנו לנהל ולנכוח בהם, ולרובנו – אפשר לומר שהכי גדול. סביב תעשיית החתונות מסתובבים המון מיתוסים שעלולים לתסכל

קרא עוד >>
צ'ק ליסט ליום החתונה
צ'ק ליסט ליום החתונה

אין אירוע יותר מרגש מחתונה, אבל גם אין אירוע שדורש כל כך הרבה תכנונים כמותו. מעבר לאיחוד המשמח בין בני זוג, חתונה היא גם במקרים

קרא עוד >>
הצטרפו לקהילת Saveadate
אנחנו מעניקים מידע שיחסוך לכם המון המון כסף