שמלה שניה לכלה – למה אי אפשר לוותר עליה?

הכנות לחתונה מתמקדות בין היתר, בבחירת אולם, בחירת אלמנטים למטרת עיצובן, בהזמנת די ג’יי מתאים וכמובן, בבחירת חליפת חתן ושמלת כלה.  

כיום, בחירה בשמלת כלה מתמקדת הן בשמלה ראשונה, שתתאים לכניסה לחופה והן בשמלת כלה שניה, שתתאים לריקודים שלאחר מכן (ולעיתים אפילו בבחירת שמלת כלה שלישית, שמיועדת ללבישה בהמשך האירוע).

לבישת שמלת כלה שניה נעשתה פופולארית יותר ויותר, הן בחתונות גדולות וראוותניות והן בחתונות קטנות וצנועות יותר.

כשמדברים על שמלת שמלה שניה לכלה, מעבר לאסתטיקה שבה, יש לשים את הדגש בעיקר על נוחות, שכן, בד”כ היא נלבשת בשלב שלאחר החופה ומיועדת בעיקר לריקודים.

אם תהית, איך כיצד לדעת באיזו שמלת כלה שניה כדאי לבחור, את התשובות לכך תוכלי לקבל בהמשך המאמר.  

 

יעודה של שמלת כלה שניה

כאמור, מטרתה העיקרית של  שמלת כלה שניה הינה לאפשר נוחות, כך שמי שלובשת אותה, תוכל ליהנות ברחבת הריקודים, מבלי לחשוש שמישהו ידרוך על השמלה, יקלקל או יהרוס אותה ומבלי שהיא תחשוש מחום יתר או מהזעה עקב לבישת השמלה. 

 

דגמים מומלצים 

ישנם מעצבי שמלות כלה אשר יוכלו להניח את האצבע על שמלות כלה שונות שאותן כדאי ללבוש כשמלה שניה (ועל שמלות כלה אחרות, שכדאי להימנע מלבישתן).

חשוב, כי שמלת הכלה, שתיבחר כשנייה, תהיה עם כתפיות, כך שהיא תשב בנוחות ולא תזוז ולעומת זאת, כדאי להימנע מלבישת שמלת מחוך, כשמלה שנייה, אשר עלול לזוז ואפילו ליפול ובכך לפגום בנוחות שלה תזדקק הכלה. מעבר לכך, יש לדאוג כי השמלה השנייה תהיה גם קלילה, בכדי שתאפשר נוחות מרבית עבור הכלה, במהלך הריקודים.

ההמלצה היא לבחור בשמלת כלה שנייה אשר עשויה מבדים רכים ואפילו גמישים ובנוסף, שהיא תהיה תפורה כך שיהיה ניתן ללבוש אותה בקלות. 

ככלל, ניתן לבחור שמלת כלה שניה עם שיק ובגזרה נשית, אך חשוב שיהיו בה אלמנטים שיגרמו לה להיות נוחה.

הדבר חשוב על מנת שמעבר לנוחות המתבקשת מהשמלה השנייה, הכלה תוכל גם ליהנות מיופייה (של השמלה), הן במהלך החתונה והריקודים והן לאחר מכן, כשהיא תתבונן בתמונות שצולמו במהלך החתונה. 

 

חתן וכלה רוקדים

 

התאמת נעליים לשמלה 

בנושא בחירת העליים לכלה, יש שימליצו על נעליים גבוהות ונוחות ויש אחרים שימליצו, לעומת זאת, על נעליים שטוחות.

על אף שנעלי עקב נחשבות לאלגנטיות במיוחד, כיום, ניכר כי כלות מעדיפות הרבה פעמים לנעול נעליים ספורטיביות, יחד עם שמל הכלה השנייה שבה הן בחרו.

בחירה זו נובעת מהרצון להבטיח נוחות מקסימאלית במהלך הריקודים בחתונה ולפיכך, ניכר כי כלות רבות בוחרות לנעול נעליים שטוחות ו/או ספורטיביות, אך עם שיק ואסתטיקה. 

 

האם כדאי לבחור בשמלת כלה שנייה קצרה או ארוכה?

כיום, ניתן למצוא שמלות כלה בגזות שונות הן ארוכות והן קצרות, אולם, מעצבי שמלות יוכלו להעיד כי ישנה העדפה לבחירה בשמלות גלה שנייה קצרות יותר מאשר ארוכות.

הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בתקופות הקיץ, כאשר הכלות מעוניינות להעניק לעצמן תחושת נוחות מרבית ולהימנע מחום והזעה עקב לבישת השמלה. 

ניכר, כי על אף שיש כלות שיעדיפו ללבוש שמלת כלה שניה קצרה, אחרות יעדיפו שמלה כלה שניה ארוכה, בשילוב של שסע. 

 

חתן וכלה מתנשקים

 

מחירים של שמלת כלה שנייה 

אם תהיתם בנוגע למחירים של שמלות כלה, ניכר, כי מחיריהן של שמלות כלה הינם דינאמי ובפרט, כאשר מדובר בשמלות כלה שניות.

המחירים משתנים בהתאם לסגנון השמלה ולפיכך, לא ניתן להצביע על מחיר אחיד.

טווח המחירים של שמלות כלה שניות עשוי להיאמד ב כ500 ₪, כשמדובר בשמלת כלה בסיסית ולהגיע אף ל 7,000 ₪ ויותר, כשמדובר בשמלת כלה אופנתית במיוחד ומלאה בשיק.

בהתאם לכך, חשוב שתגדירו מראש את התקציב המיועד לשמלת הכלה, הן כשמדובר בשמלה ראשונה והן כשמדובר בשמלה שניה, על מנת שתוכלו לבחור בשמלת כלה בה אתן מעוניינות, מבלי להתפשר בשל גובה התקציב וכד’. 

 

לסיכום

שמלת כלה שניה, מטרתה לאפשר נוחות לכלה ולפיכך, נדרש כי היא תהיה קלילה ונעימה, שכן, לבישתה מיועדת בעיקר לשלב שבו רוקדים בחתונה.

בבחירת שמלת הכלה השנייה, כדאי לשים את הדגש על הבד שממנה היא נתפרת הינו נעים ועשוי לאפשר נינוחות עבור הכלה. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים