חתונה אזרחית בארצות הברית

כשמדברים על חתונות אזרחיות, נוטים לחשוב על קפריסין או יוון. אולם, טקס חונה אזרחית במדינות שונות בעולם, יכול להתקיים גם ביעדים רחוקים יותר בעולם.

אנשים רבים ובפרט ישראלים אשר חושבים על קונספט נוצץ ומיוחד יותר, יכולים לנסות אפשרויות מלהיבות הרבה יותר בהן ניתן לקיים את החתונה האזרחית.

אחת ממדינות אלה, בהן ניתן לחוות טקס נישואים מיוחד ואפילו לשלב בזמן השהות גם חופשה חלומית היא לא אחרת מאשר ארה”ב.

 

יתרונות בחתונה אזרחית בארה”ב

כאמור, הרעיון לקיים חתונה בארה”ב עשוי להעניק לזוגות רבים חוויה בלתי נשכחת של נישואים לא סטנדרטיים וגם שילוב של חופשת ירח דבש חלומית.

בנוסף, על אף שהטיסה לארה”ב רחוקה יותר מזו של יעדים קרובים יותר לישראל, לחתונה בארה”ב יש יתרונות גדולים שלא כדאי להתעלם מהם, ביניהם:

  1. ראשית, מדובר בתהליך קל יחסית וקצר. כל הבירוקרטיה והמסמכים הקשורים אליה מתנהלים בשפה האנגלית ואין צורך לתרגם מסמכים לשפה אחרת או לפנות לנוטריון. דבר זה יכול לחסוך זמן יקר וגם הרבה כסף עבור אלה המעוניינים להתחתן.  
  2. ארה”ב מציעה מגוון יעדים בהם ניתן לקיים חתונה אזרחית, כגון: ניו יורק ולאס וגאס. 
  3. מאחר ומדובר בדרך כלל בטקס חתונה קטן ומצומצם, אינו כרוך בהוצאות משמעותיות ועשוי להיות אפילו זול הרבה יותר מחתונה מסורתית שמתקיימת בישראל. 
  4. טקס החתונה מתקיים באופן מהיר וללא עיכובים.

 

חתונה אזרחית בארצות הברית

 

מקומות לחתונה אזרחית בארצות הברית

אנשים המבקשים להתחתן בארה”ב יכולים לבחור יעד כרצונם, מתוך לא מעט יעדים אפשריים.

אולם, לאס וגאס נחשבת כיעד מבוקש ביותר על ידי הרבה מאוד זוגות ובפרט על ידי ישראלים. 

מקובל גם ערוך את טקס החתונה במשרדיה של העירייה המקומית באותו אזור, בנוכחות של עד. 

 

מה כולל תהליך ארגון חתונה אזרחית בארצות הברית?

מאחר ומוסד החתונות האזרחיות מקובל מאוד בארה”ב, הבירוקרטיה ותהליך הנישואים נחשבים כפשוטים יחסית ולא מסורבלים.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי יש להכין מראש את כל המסמכים הדרושים ולדאוג לתשלומי האגרות השונות על מנת שטקס הנישואים לא יתעכב.

בנוסף, יש להחליט מבעוד מועד באיזה מקום בארה”ב מעוניינים להתחתן, מאחר והדרישות בין היעדים השונים בארה”ב עשויות להיות מעט שונות.

בניו יורק, למשל יש צורך לקבל רישיון חתונה טרם קיומו של הטקס, אך את הרישיון הסופי לנישואין ניתן לקבל לאחר הטקס ובצירוף חותמת של הנוטריון.

בלאס וגאס, הדרישה היא למלא טפסים באנגלית ולמסור תעודת לידה ותדפיס ממשרד הפנים, טרם קיומו של טקס הנישואין.

 

חתונה אזרחית בארצות הברית

 

עלויות לחתונה אזרחית בארצות הברית

כשמתכננים להתחתן בארה”ב, יש לקחת בחשבון גם את העלויות הנלוות לארגון החתונה ולהוצאות נוספות מסביב:

  1. ראשית, מבחינת עלות החתונה, מדובר במחיר מוזל, מאחר וטקס החתונה הוא די קצר ומתומצת. לרוב, מדובר בכמה עשרות דולרים שיש לשלם עבור רישום הנישואין, עבור תעודת הנישואין, קבלת האישור הנוטריוני וכיו”ב. יחד עם זאת, יש זוגות שיעדיפו להשקיע קצת יותר בטקס ע”י הוספת קישוטי פרחים, צלם לחתונה ועוד, כך שמחירו של הטקס עלול להתייקר התאם. 
  2. מאחר והליך הנישואין בארה”ב קצר ופשוט, את רוב התקציב הכספי ניתן להשקיע בשהות ממושכת ובירח דבש חלומי לאחר קיום החתונה. 
  3. מבחינת כרטיסי הטיסה, טווח המחירים נע בין 800$ ל 1500$ והם עשויים להשתנות בהתאם לתקופה בה מבוצעת ההזמנה ולמחלקה במטוס שאותה מזמינים. 
  4. מחירי מלונות הוא קריטריון נוסף אותו יש לקחת בחשבון, בייחוד אם מתכננים להאריך את השהות בארה”ב לצורך חופשה או ירח דבש. ככלל, מחירי המלונות נעים בין 40$ ל 100$ ללילה, כאשר מלונות יוקרתיים של 5 כוכבים בד”כ יעלו יותר מאשר מלונות של 4 או 3 כוכבים. 
  5. יש לקחת בחשבון גם הוצאות נלוות לשהות בארה”ב, כגון: בילויים, מסעדות, כניסה לבתי קזינו (בעיקר בלאס וגאס), נסיעות בתחבורה ציבורית בתוך העיר, כניסה לאתרים שונים ועוד. 
  6. ככלל, את ארגון החתונה ניתן לעשות באופן עצמאי ובכך לחסוך בעלויות או להיעזר בחברת נסיעות (בארץ או בחו”ל) שמתמחה בתכנון חתונות אזרחיות ביעדים שונים בעולם, תמורת תשלום, שאותו בני הזוג גם יצטרכו לקחת בחשבון.  
סוג השירות עלות השירות
טיסה כ- 800$ – 1,500$ (בהתאם לעונה)
מלון כ- 40$ – 100$ ללילה

 

חתונה אזרחית בארצות הברית

 

לסיכום

חתונות אזרחיות ביעדים שונים בעולם הפכו למנת חלקם של אנשים רבים ושל ישראלים בפרט.

ארה”ב בהקשר זה, מהווה מקום פוטנציאלי עבור זוגות שמבקשים להינשא בחתונה אזרחית מחוץ לגבולות ישראל ולעיתים מעוניינים באותו הזמן גם לשלב חופשה באזוריה הנחשקים של ארה”ב.

תהליך ארגון החתונה האזרחית בארה”ב הינו די פשוט ולא יקר, אך יש לקחת בחשבון את ההוצאות הנלוות לחתונה מלבד הטקס עצמו.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

המחירים לחבילה כוללת לחתונה אזרחית בארה”ב נעים החל מ- 5,000 ₪ ויכולים להגיע עד 50,000 ₪ הכול תלוי בכמות אורחים ובטקס עצמו ומן הסתם שאתם כבר ביעד, לא תישארו לירח דבש? ולכן זה יכול להגיע לסכומים כאלה.. למחשבון המלא היכנסו לאתר.

רצוי לבצע הכנות לחתונה אזרחית בארה”ב כמו חתונה בארץ מבחינת: תקציב, עונת החתונה, תאריך ויום החתונה, טקס החתונה ועוד.. מה שבעיקר קריטי בחתונה אזרחית בארה”ב זה מזג האוויר והמלון בו תשהו.. לקריאת הכתבה המלאה היכנסו לאתר.

חתונה אזרחית בארה”ב מתאימה בעיקר לאנשים שלא יכולים להתחתן בארץ כמו: לסביות, הומואים, יהודי המתחתן עם גויה או סתם אנשים המעוניינים להתחתן ביעד יוקרתי ומרהיב. למידע נוסף היכנסו למאמר.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים