כמה עולה אולם לחתונה?

השאלה הכי גדולה שניצבת בפני זוג שמתחיל לתכנן את האירוע שלו היא שאלת התקציב וכמה באמת עולה אולם לחתונה. התקציב מכתיב את גודל האירוע, המיקום שלו ואת עלויות הספקים.

מכיוון שהחלק המשמעותי ביותר מתקציב החתונה מוקדש לעסקה עם אולם או גן האירועים, חשוב להקדיש מחשבה על מנת להבין מה קובע את העלויות שלהם, ואיפה ניתן להתפשר כדי לעמוד בתנאים שהגדרנו לעצמנו. זוג צעיר לקראת חתונתו יודע שחתונה היא רק הרגע הראשון בחיים משותפים שבתקווה יהיו ארוכים ומאושרים.

גם אם התקציב של אותו זוג יחסית גמיש, בדרך כלל לא קיימת אפשרות להשתולל כספית ללא מחשבה כלל. אחרי הכל, נרצה לצאת מהחתונה בלי נזק כלכלי ואולי אפילו שיישאר לנו קצת בצד לירח הדבש.

 

קריטריונים  מרכז דרום / צפון
מחיר מנה בחורף 300-450 ש”ח 150-200 ש”ח
מחיר מנה בקיץ 450-600 ש”ח 200-400 ש”ח
תוספות לאולם עיצוב פרחים לשולחנות – 4000+ ש”ח

עיצוב פרחים ועוד לכל האולם – 10,000-15,000 ש”ח

עיצוב פרחים לשולחנות – 4000+ ש”ח

עיצוב פרחים ועוד לכל האולם – 10,000-15,000 ש”ח

שדרוג לבר וקייטרינג כל תוספת – 20-80 ש”ח כל תוספת – 20-80 ש”ח
הגברה ותאורה 3,000 – 15,000+ ש”ח 3,000 – 15,000+ ש”ח

 

קריטריון ראשון – המיקום בארץ

אנחנו בטוחים שאתם יודעים שאולמות לחתונה באזור תל אביב והשרון יהיו על פי רוב יקרים יותר, אבל האמת היא שבמרבית החלק המרכזי של הארץ, כולל למשל גני אירועים בקרבת ראשון לציון ורחובות, תשלמו מחירי מרכז ולא מחירי פריפריה.

המשמעות היא שמחירי מנות יהיו כך:

  • אזור המרכז – במידה ואתם מאיזור המרכז המנה תנוע בין 300-500 ש”ח.
  • אזור הדרום והצפון – אם אתם במקרה מגיעים מהדרום או מהצפון, ורוב האורחים שלכם בהתאם – הרווחתם ותוכלו לבחור באולם שיגבה מכם מחיר משמעותית נמוך יותר עבור מנה – בין 180-350 ש”ח.

לעיתים ההפרש יכול להגיע עד כדי מחצית, בפרט אם בוחרים להתחתן בצפון או בדרום הרחוקים יותר, אבל גם בחיפה והסביבה או באזורי ירושלים ובית שמש תוכלו למצוא מציאות שוות.

 

חופה מול הים

 

קריטריון שני –  אז כמה עולה אולם לחתונה בחורף וכמה בקיץ?

  • חתונה בחורף – אם תבחרו לקיים חתונה במרכז בין אפריל לאוקטובר, למעט תאריכי העומר הפסולים בחיתון למי שנישאים באופן דתי, תשלמו פחות לאולם או לגן האירועים שתבחרו. טווח המחירים יעמוד על 300-450 ש”ח.
  • חתונה בקיץ – אם הלוקיישן הנבחר במרכז הארץ ותתחתנו בעונות האביב והקיץ – המחירים יוכלו להאמיר ל-450-550 ש”ח למנה.

עבור לוקיישנים בדרום או בצפון המחיר כמובן יהיה נמוך עוד יותר, ובעונות השפל תוכלו ליהנות ממחירי מנה שנעים בין 150-200 ש”ח למנה ובעונות הקיץ בין 250-400 ש”ח. כמובן לא תמיד אפשר לבחור אם להתחתן בחורף או בקיץ – לעיתים יש לנו אילוצי זמן אחרים, או שהתאהבנו בגן אירועים שפעיל רק בקיץ כי אין לו קירוי. זה בסדר גמור, רק חשוב לזכור שבתכנון התקציב הכולל כדאי לקחת בחשבון פרט כזה ואולי להצטמצם במקום אחר.

 

קריטריון שלישי – תוספות לאולם או לגן האירועים

בעת תכנון האירוע, אחד הדברים שיש לקחת בחשבון הוא התוספת שתתבקשו לשלם עבור שדרוג עיצובי – בין אם בפרחים, בקישוטי שולחן או בתמה העיצובית שתגבשו יחד עם המעצב או המעצבת של המקום.

כמו המלצרים והקייטרינג, גם המעצב לא עובד בחינם.

  • תוספת פרחים וקישוטי שולחן – שכזו יכולה לנוע בין 4,000 ש”ח לעיצוב סולידי יחסית, ולהאמיר כמעט ללא גבולות.
  • עיצוב אולם ריק בפרחים ובקישוטים – יכול להגיע גם לטווח של 10,000-15,000 ש”ח.

 

שולחן ערוך באולם אירועים

 

קריטריון רביעי – שדרוג לבר ולקייטרינג

שדרוג לבר וקייטרינג לגמרי יכול להפוך לשפר את האירוע עוד מהרגע הראשון של קבלת הפנים, חלקכם תעדיפו שלא לעשות בופה וזה גם בסדר, אבל אם החלטתם שכן אז כדאי שתדעו את טווח המחירים. בדרך כלל, עלות מנה תכלול את המנות שיוצעו לקהל בקבלת הפנים, את המנות שיוגשו במסגרת ארוחת הערב אחרי החופה – בין אם על ידי המלצרים או במסגרת בופה, קינוחים ובר בסיסי שיכלול מים, משקאות קלים ומגוון קטן של משקאות אלכוהוליים.

במידה ותרצו לשדרג את הבר או את המזנונים שלכם – להוסיף מנה, מזנון אפטר פארטי או אפילו עמדת קוקטייל לקבלת הפנים – תוכלו בשמחה לעשות זאת אבל כל שדרוג כזה יהווה תוספת, עליה תצטרכו בתוספת של בין 20-80 ש”ח למנה.

 

קייטרינג לחתונה

 

הגברה, תאורה ותשלום על מוזיקה

כאן אין יותר מדי משחקים, כל אולם קובע את המחיר שלו להגברה ותאורה.

במקרים מסוימים המחיר שיוצע לכם למנה כבר יכלול את עלות ההגברה והתאורה, ואילו במקרים אחרים האולם או גן האירועים יוסיף אותה כתשלום נפרד, שלרוב יעמוד על כמה אלפי שקלים ויכול להגיע

אפילו ל-10,000 ש”ח. במידה והמקום כולל את העלות במחיר למנה, שימו לב שככל שבחתונה שלכם יש יותר אורחים, יש לכם “קייס” להתמקח על העלות.

על מה אין אפשרות להתמקח?

על התשלום לאקו”ם. מדובר בתשלום קטן בסטנדרטים של חתונה והוא עומד על 300 ש”ח בתוספת מע”מ, ללא קשר לגודל האירוע או למיקומו. התשלום הזה מיועד, בעצם, להסדיר את סוגיית זכויות היוצרים של היוצרים והמבצעים של המוזיקה שתשמיעו באירוע שלכם.

 

אז לסיכום, כמה יעלה לכם אולם לחתונה?

זאת שאלה שאפשר לחלוק עליה עד מחר, כפי שראיתם יש הרבה פרמטרים שמשתנים ברמת האירוע ובגודלו.

בסופו של יום כל אחד ואחת מכם רוצים אירוע בלתי נשכח שאפילו האורחים לא ישכחו אותו. כמובן שצריך לקחת בחשבון שאירוע יכול להפוך לנזק כלכלי גדול מאוד במיוחד לזוג צעיר שרק מתחיל את חייו. זאת הסיבה שצריך לעשות את כל הבדיקות ולהעריך את  התקציב שלכם כדי לדעת כמה עולה אולם לחתונה הכולל את כל התוספות שתרצו.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים