אולמות אירועים וחתונות בתקופת הקורונה

עומדים להתחתן ולא בטוחים מה לעשות כרגע עם כל הסיפור של נגיף הקורונה? בואו נדבר על ההקלות החדשות שניתנו לנו בסוף אפריל-2020, על אולמות אירועים בתקופת הקורונה והשאלה הכי חשובה: מתי כבר נזכה לשבור את הכוס? תכנון חתונה בצל הנגיף.

מי היה מאמין שככה שנת 2020 תתחיל, עם נגיף הקורונה שגרם לכל העולם לעמוד דום ולהתכנס בבתים. נדמה שהנגיף לא פסח על אף אחד מאיתנו, גם אם לא במובן הפיזי. מי שלא נדבק מהנגיף, בדרך כלל הושפע ועדיין מושפע כלכלית, כולל התחום של אירועים. אולמות אירועים ספגו ביטולים של חתונות מכאן ועד הודעה חדשה, מה שגם גרם להמון זוגות לדחות את תחילת חייהם המשותפים. אז מה עושים בתקופת הקורונה, מתחתנים או לא? בואו נדבר על זה.

 

מתחתנים בצל הקורונה או ממתינים לימים טובים יותר?

אז איך מתחתנים בצל הקורונה, מה ההפסדים הכספיים שאפשר לגשר עליהם ומה עורכי דין אומרים על המצב? בואו נתחיל אם מה שבאמת מעניין כרגע, האם זוגות שביטלו חתונה בעקבות הקורונה זכאים לכספם מחזרה מצד אולם האירועים? 

ובכן, באופן כללי, חשוב לדעת שכשאתם חותמים על חוזים (כל חוזה, לאו דווקא חוזה מול אולם אירועים), תמיד יהיה מומלץ לוודא כי ישנו סעיף אשר מורה על ביטול העסקה כתוצאה מפעילות כלשהיא של כוח עליון. במקרה שלנו, נגיף הקורונה הוא כוח עליון.

 

נגיף הקורונה הוא כוח עליון המזכה אתכם בכספכם חזרה

ביטלתם את החתונה בגלל נגיף הקורונה, ואתם חתומים על חוזה המציין את הסעיף שהזכרנו כאן למעלה? אתם זכאים לכספכם חזרה. זאת ועוד, אולמות אירועים רבים כבר הכריזו שהם יהיו מוכנים לדחות את תאריך החתונה של זוגות ללא שום עלות או קנס כספי. 

אין ספק, כשכל העולם קורונה, כל העולם אחד. לדעתנו, אלו מחוות חשובות ומוערכות מצדם של אולמות אירועים. חשוב לזכור כי ברוב המקרים, חוזים אל מול אולמות אירועים יכללו התקשרויות אל מול ספקים שונים, מה שעשוי להיות מאוד בעייתי לביטול. יחד עם זאת, כולנו כרגע באותה הסירה, ככה שאם ביטלתם חתונה בגלל הקורונה, הרוב המוחלט של אולמות האירועים ילך לקראתכם.

 

מה קורה עם אולמות האירועים נכון לסוף חודש אפריל 2020?

נכון לסוף חודש אפריל, אנחנו כבר כולנו מחויבים ללבישת מסכה בציבור, אך בתאריך 26.4.20 כבר זכינו להקלות משמעותיות. בתקווה שכולנו נשמור על כללי הריחוק החברתי ונוכל להמשיך להנות משיטוח העקומה של נגיף הקורונה, אנחנו מאוד מקווים שבקרוב גם אולמות האירועים ייפתחו מחדש. 

כרגע, לא קיים צפי ממשי לפתיחתם של אולמות אירועים וקיום חתונות, אבל אנחנו כמובן נעדכן אתכם ברגע שיהיה צפי מוערך. בכל מקרה, אם אתם הייתם בעיצומו של תכנון החתונה שלכם ונגיף הקורונה קטע את מעשיכם והתכנונים, אנחנו ממליצים לא לאבד עשתונות.

 

להמשיך עם תכנון החתונה בצל נגיף הקורונה?

אתם כמובן יכולים לעצור לגמרי את תכנון  וארגון החתונה, אבל ההמלצה היא לדחות אותה כרגע. אנחנו עדים לכך שהעולם פועל בצורה של ניסוי וטעיה, ככה שרק הזמן יגיד לנו אם ההקלות שניתנו לנו בסוף חודש אפריל יהיו אפקטיביות. 

כולנו נשמור על הכללים הנדרשים מאיתנו? ייתכן שבקרוב גם אולמות ומלונות האירועים ייפתחו במתכונת מצומצמת כל שהיא. אם חיפשתם אולם אירועים לחתונות במרכז ונגיף הקורונה הפסיק את החיפוש שלכם, אנחנו עדיין ממליצים לערוך השוואת מחירים בין אולמות אירועים במרכז כמו: ”אולם אירועים – שרביה” ולהמשיך לתכנן.

 

השוואת מחירים בין אולמות אירועים

בשורה התחתונה, מתי שהוא אתם תרצו להתחתן, נכון? אז אם זה ככה ותקופת הסגר לא פירקה את הזוגיות שלכם, קחו לכם את הזמן ונצלו אותו. אתם יכולים לתכנן את החתונה שלכם באופן הרבה יותר רגוע בצל הקורונה, ככה ששניכם תוכלו לגשת לזה בבוא העת כשאתם מוכנים וכבר רוצים להתחתן. 

תנסו להתייחס לתקופה הנוכחית בתור תקופה של התבוננות עצמית, של שיפור הזוגיות שלכם. שימו לב, אם נקלעתם למצב בו כספכם לא מוחזר לכם לאחר ביטול אירוע בגלל הקורונה, בהחלט מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מומלץ לתחומים אלו.

 

כישלון תמורה מלא: מזכה אתכם בכספכם חזרה

ישנו מושג הנקרא “כישלון תמורה מלא”, שלמעשה מורה על החזר כספי מלא בקרה של אי-אספקת שירות או מוצר לצרכן. לא קיבלתם את השירות ששילמתם עליו מראש? הספקים של אולם האירועים לא מוכנים להחזיר לכם את הכסף? אולם האירועים מסרב להחזיר את מלוא כספכם בחזרה? בכל מקרה, בין אם ככה או ככה, הסיכוי שלכם לקבל את הכסף שלכם חזרה הוא די גבוה. 

כל מה שצריך לעשות, זה פשוט להתקשר לעורך דין ולגולל בפניו את הסיפור שלכם. בדרך כלל, מה שיקרה זה שאולם האירועים ייבהל ממכתב עורך הדין, שמזהיר אותו מפני תביעה משפטית.

 

26.04.2020 הקלות חדשות על עסקים בתקופת קורונה

בסופו של דבר, אם עד היום עדיין יתקיימו אירועים פה ושם ואנשים לא ממש הקשיבו לדרישות של משרד הבריאות, הרי שכיום, ה-26.04.20, אף אולם אירועים אינו פתוח ועובד. אין ספק, זוהי תקופה לא נעימה בעליל, לאף אחד מאיתנו, למתחתנים ולמחתנים. 

בגדול, מה שנותר לנו לעשות זה פשוט להמתין לימים טובים יותר ולהמשיך בינתיים לתכנן את החתונה בצל נגיף הקורונה. צריכים לערוך השוואת מחירים בין אולמות אירועים? אתם מוזמנים לעשות זאת כעת דרך הפורטל הכי חזק בארץ לעניינים של “מזל טוב” – פורטל SAVE A DATE – אולמות אירועים במרכז ובארץ. צריכים מידע נוסף? אתם מוזמנים לבדוק עוד היום אולמות אירועים במרכז, מחירים וכדומה. כולנו מקווים לחזור לפעילות מלאה בקרוב, בהצלחה! 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים