מה צריך לבדוק לפני שסוגרים צלם לאירוע

מזל טוב! הגיע הרגע המרגש, סוף סוף החלטתם למסד את הקשר ולהתחתן. בין כל ההתרגשות לדמעות, בין הארגונים לטלפונים, אנחנו כאן כדי לשים דגש על אחד הדברים החשובים ביותר בחתונה העתידית שלכם – הצלם.

הוא האדם שילווה אתכם במהלך ההכנות לחתונה שלכם, הוא זה שיתעד את האירוע המרגש הזה, הוא זה שיספק לכם מזכרת לכל החיים מאחד הימים המאושרים בחייכם. בדיוק בגלל זה בחירת צלם היא אחת הבחירות המשמעותיות והחשובות ביותר שתצטרכו לקבל בנוגע לחתונה שלכם.

צלם לאירועים טוב ישאיר לכם טעם מתוק בפה ומזכרות שילוו אתכם בהמשך חייכם המשותפים, צלם רע לעומת זאת…. טוב בואו לא נכנס לזה. 

 

אנחנו ממליצים על המלצות

התחילו בלשאול חברים שהתחתנו לא מזמן, חפשו המלצות בפורומים או באתרי בעלי מקצוע.

האנשים הטובים ביותר הם אלו שעוברים מפה לאוזן. התייעצו קודם עם אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם, בקשו מהם לראות כמה מתמונות החתונה שלהם, שאלו אותם כמה הם שילמו לצלם. השוו מחירים בין המלצות שונות ובדקו איזה סגנון צילום מוצא חן בעיניכם ביותר מבין אלו שהמליצים לכם.

צלם אירועים

כמה עולה חתונה? המחירון המלא כאן.

 

תחקיר מעמיק

אחרי שמצאתם מישהו שמצא חן בעיניכם זה הזמן לחקור עליו קצת.

בדקו באינטרנט איך הוא מציג את עצמו, איך הוא מצלם ובאיזה סגנון, מה מאפיין את תמונות החתונה שלו והאם אתם אוהבים את התמונות שלו שראיתם. יכול להיות שחבריכם ימליצו לכם על צלם\ת שאמנם מצלם\ת טוב אבל לא מצלם\ת בסגנון שאתם רוצים.

שימו לב שרוב הצלמים עובדים עם צלמים נוספים ויגיעו לאירוע שלכם כצוות כדי שיוכלו לצלם כמה התרחשויות בו זמנית. ערכו תחקיר לא רק על הצלם\ת הראשי\ת, אלא על כל הצלמים שמגיעים ובדקו את סגנון הצילום של כל אחד מהם באופן פרטני. 

צלם אירועים

 

פגישה עם הצלם

הגיע הזמן לצאת ל”דייט” עם הצלם\ת העתידי\ת. הטיפ הראשון שלנו הוא לא לקחת שום דבר כמובן מאליו. ערכו עם הצלם\ת שאתם נפגשים איתו\ה תיאום ציפיות מעמיק ומפורט, שאלו כל שאלה שעולה לכם לראש, סגרו איתו\ה את כל הפרטים- עד הפרט הקטן והשולי ביותר. אל תתנו ל”לא נעים” להניע אתכם.

זה בדיוק הזמן לשאול הכל, להגיד הכל, לשתף בכל החששות שיש לכם. אנחנו ממליצים להביא לפגישה כמה רפרנסים ומגנטים של סגנון צילום שמוצא חן בעיניכם,  באופן זה תוכלו לכוון את הצלם\ת לסוג התמונות שאתם רוצים בצורה המיטבית ביותר.

ספק מומלץ לצילום אירועים: עופר מתתיהו

אלבום לדוגמה

במהלך הפגישה שלכם עם הצלם\ת, הוא\היא כנראה יציג בפניכם אלבום לדוגמה. באלבום שהוא\היא מציג תוכלו להעריך את איכות הצילום שלו\ה. שימו לב לחדות התמונה, לצבעי התמונה, לגוון העור של אנשים. בחנו היטב את תמונות האווירה (שחשובות לא פחות מתמונות האורחים). וודאו שהצלם\ת מצלם\ת לשביעות רצונכם, ואם לא, אל תתביישו להכווין. 

 

ריבוי פגישות

גם אם כבר בפגישה הראשונה עם הצלם\ת הראשון\ה ידעתם שזה זה- תמשיכו להיפגש עם עוד צלמים. אתם לא יודעים מה תגלו בהמשך הדרך ובמי אתם עלולים להיתקל.

יכול להיות שגם אם אתם בטוחים שאתם רוצים את הצלם\ת הראשון\ה שנפגשתם איתו\ה, תופתעו למצוא מישהו שמתאים לכם אפילו יותר! ואם לא- לא נורא, לפחות אתם יודעים שבדקתם מספר אופציות ואתם יכולים לסגור את הצלם\ת הראשון\ה בלב שלם. 

 

הצעת מחיר

הפגישה עם הצלם\ת היא גם הזמן שלכם לבקש הצעת מחיר. עברו יחד על כל מהלך החתונה – מה היא בדיוק כוללת ואילו רגעים אתם מצפים ממנו\ה במיוחד לצלם.

מכיוון שהתייעצתם לפני הפגישה עם חברים וערכתם תחקיר והשוואת מחירים, כאשר הצלם\ת יגיד לכם את המחיר תוכלו לדעת האם הוא\היא מציע\ה מחיר הוגן או לא. במידה ואתם מאוד רוצים את הצלם\ת שאיתו\ה אתם נפגשים אבל המחיר שלו\ה גבוה מדי, אל תתביישו לנהל משא ומתן. 

 

חוזה

חשוב מאוד לחתום על חוזה עם הצלם שסגרתם. החוזה צריך לציין את שמותיכם, את שמות הצלמים, את המחיר שנקבע, את מקום ושעת האירוע, את שעת ההגעה ואת שעת סיום העבודה.

וודאו שכל הדברים שסגרתם עם הצלם\ת מבעוד מועד מצוינים בחוזה, ביניהם גם צילומי ההכנות, צילומי המקום והצילומים שלפני האירוע. אחד מתפקידי הצלם\ת הוא גם לערוך את התמונות, גם פרט זה צריך להיות מצוין בחוזה. החוזה נועד להגן עליכם מפני צלמים לא מקצועיים ולמנוע אי נעימויות כאלו ואחרות ביום החתונה.

לבחירת הצלם\ת לאירוע החתונה שלכם חשיבות רבה מאוד, הוא זה שילווה אתכם ביום המאושר בחייכם ויתעד אותו כדי שתהיה לכם מזכרת לדורות. בתכנון החתונה תאלצו להתפשר על דברים מסוימים, צלם\ת הוא לא אחד הדברים שאנחנו ממליצים לכם להתפשר עליהם. מוזמנים להיכנס ל- SAVE A DATE פורטל אירועים הגדול בישראל ובחרו את טובי הספקים לחתונה שלכם.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים