כמה עולה חתונה? מחירי מנות, ספקים ועוד – 2019

מאת

מאת

אליאור

אז כמה עולה חתונה בישראל בשנת 2019? האם ארגון חתונה זה באמת יקר? מחיר חתונה כיום מורכב מכל מיני הוצאות למינהם, זה מתחיל בבחירת אולם אירועים, ממשיך לבחירת שמלת כלה ועד לכל מיני אטרקציות שונות לאירוע.

אם נתעמק בכל אחת מקטגוריות שציינו, נוכל לבחון קשת מחירים רחבה מאוד, החל ממחירים זולים ועד למחירים יקרים מאוד. אם רוצים – אפשרי לסגור, לכל זוג באשר למעמדו הכלכלי, חתונה במחיר שפוי ונמוך ממה שהכרתם עד היום.

אולם אירועים (מחיר מנה)

כמה עולה חתונה: אולם אירועים
מחיר מנה במרכז הארץ יכול להגיע ל-500 ש”ח. (Shutterstock)

 

ששואלים: כמה עלה לך האולם, הכוונה היא למחיר מנה. יש טווח מחירים די רחב למנות באולמות האירועים השונים. אם בוחנים לעומק, נוכל להבחין כי מקום האולם משפיע מאוד על מחיר המנה.

המחירים בדרום ובצפון הארץ נעים בין 170 ש”ח ועד ל240 ש”ח למנה. באזור המרכז המחירים ינועו בין 290 ש”ח ויגיעו עד ל500 ש”ח למנה באולם הכי יוקרתי בישראל.

כמובן שמומלץ מאוד לרכוש את שירותי אישורי הגעה לחתונה כדי שתוכלו לדעת כמעט במדויק את כמות האורחים שיהיו לכם באירוע.

שירות כמו אישורי הגעה או סידורי הושבה נועדו לחסוך לכם כסף רב בהוצאות האירוע שלכם.

יש עוד גורמים המשפיעים על מחיר המנה כמו: יום בשבוע, עונה בשנה (קיץ או חורף) וזמן ביום – צהריים או ערב. על ימי חמישי תאלצו להוסיף בין 10%-12% למחיר המנה.

יש מקומות כמו קיבוץ משמר הנגב, שתצטרכו להוסיף גם דמי שכירות לקיבוץ על סך 17,000 ש”ח על אותו יום שאתם מתחתנים באולם.

עלויות נוספות שיש לקחת בחשבון:

תאורה, הגברה ומסכים: 5,000-10,000 ש”ח.

עיצוב האולם/גן האירועים: 3,000-12,000 ש”ח (תלוי בגודל האירוע).

אלכוהול: במידה ואתם שוכרים את שירות הבר של האולם, יש לכם 2 אופציות. אופציה ראשונה היא לשכור את שירותי הבר ואת האלכוהול מספק הבר אקטיבי באולם ואז החישוב הוא כזה – מחירי האלכוהול לאירוע מחשבים לפי מחיר לראש, זאת אומרת, מחיר למוזמן.

נכון שלא כולם שותים, יש חלק נוהגים, יש נשים בהריון ועוד סיבות, את האולם או ספק האלכוהול זה לא כל כך מעניין והוא שואל אתכם כמה מנות הזמנתם לאירוע, את החלק של האלכוהול הוא יחשב לפי המנות.

המחירים נעים בין 22-45 ש”ח למנה, הכל תלוי בסוגי האלכוהול שאתם מבקשים.

במידה ושכרתם רק את שירותי הבר, מחיר הבר יהיה בין 2,500-3,500 ש”ח, תלוי במספר הברמנים שתבקשו שיהיו לכם באירוע. לגבי האלכוהול, מומלץ מאוד לרכוש את האלכוהול באילת, ללא המע”מ (17% פחות), זוהי הנחה משמעותית מאוד.

תדאגו שכל האלכוהול ומשקאות האנרגיה שאתם קונים יהיו כשרים, במידה ולא משגיח הכשרות ובעל האולם לא יאשר לכם להכניס אותו לאולם.

 

מוזיקה – להקה, דיג’י או תקליטן

כמה עולה חתונה תקליטן או דיג'י

עלות זמר מפורסם יתחיל ב – 10,000 ש”ח ועד ל- 100,000 ש”ח (!).

שירותי מוזיקה דיג’י, תקליטן או להקה ינועו גם בקשת מחירים רחבה. אופציית הבסיס, שגם מחירה שפוי בהחלט היא, הזמנת תקליטן/דיג’י לאירוע. מחיר תקליטן/דיג’י ממוצע ינוע בין 4,500 ש”ח ל – 10,000 ש”ח בהתאם למעמד הספק.

להקה זאת הוצאה קצת יותר גבוהה מתקליטן, מכיוון ומגיעים מספר אנשים שכל אחד צריך לקבל שכר על עצם היותו מופיע בחתונה שלכם.

המחירים נעים בין 4,000 ש”ח ויגיע עד ל – 13,000 ש”ח להופעה מלאה. שימו לב כי צריך להזמין גם תקליטן במידה והלקה מגיע לחלק מהערב ולא לערב מלא.

אם תרצו להשקיע מאוד באירוע ולהביא זמר אורח, תאלצו להפרד מסכום גבוה במיוחד. עלות זמר מפורסם יתחיל ב – 10,000 ש”ח ועד ל- 100,000 ש”ח (!). הכל תלוי בזמן ובמעמד הזמן, כמות הפרסום שלו וכמה עוקבי אינסטגרם יש לאותו זמר.

 

שיער ואיפור

כמה עולה חתונה: מעצבת שיער
איפור כלה ינוע בין 1000 ש”ח ועד ל- 4,500 ש”ח וכמובן משתנה בין ספק לספק (Shutterstock).

 

שירותי שיער ואיפור לכלות הוא השירות עם ספקטרום המחירים הרחב ביותר בתחום. מבחינת אחוזים כמובן. המחירים לכלות, על אותו איפור ושיער הם פי 10 בדיוק מהמחיר שישלמו המלוות של הכלה באותו הערב.

איפור כלה ינוע בין 1000 ש”ח ועד ל- 4,500 ש”ח וכמובן משתנה בין ספק לספק. אם אותו מאפר מוכר מאוד בתעשייה ורמת הביקוש שלו גבוהה הוא ידרוש את הסכומים המקסימלים וישאיר אתכם ללא כל ברירה מלבד האפשרות לבחור ספק אחר.

עיצוב שיער לכלה ינוע בין 1,500 ש”ח ויגיע עד ל – 3,500 ש”ח. אם תרצו לבחור שירותי שיער זולים מאוד תוכלו למצוא במספרות השכונתיות (כנראה שהכלה שלכם לא תהיה בעניין כל כך ותצטרכו לבחור את האופציה היקרה).

מומלץ מאוד לפני שבוחרים שירותי שיער ואיפור, לקרוא חוות דעת, לקבל המלצות מחברות שכבר התחתנו או ממכרים שמכירים את אותם ספקים, אליהם תרצו ללכת ביום חתונתכם.

 

שירותי צילום

כמה עולה חתונה צלם אירועים
על חבילת הצילום הבסיסית, ללא הגדלות ואלבומים, ידרוש צלם סטנדרטי בסביבות ה-8,000 ש”ח.

 

בחירת צלם לאירוע הוא חלק חשוב וקריטי מאוד, איך תרצו שהערב שלכם יהיה מתועד, ברמה גבוהה ואיכותית או ברמה זולה וחובבנית. מחירי צלם אירועים נע כיום בין 6,000 ש”ח ויגיע עד ל – 14,000 ש”ח כולל הכל (טראש, הגדלות, צילומים ביום האירוע וצילום הערב שלכם).

תוכלו לוותר על מספק דברים שלא יהיה לכם כל שימוש בהם כמו: רחף במידה והאירוע שלכם מונה פחות מ-500 אורחים, וצילומי טראש דה דרס עליהם המון זוגות מוותרים כיום, מכיוון וההוצאות ביום הזה הם גבוהות וכבדות.

על חבילת הצילום הבסיסית, ללא הגדלות ואלבומים, ידרוש צלם סטנדרטי בסביבות ה-8,000 ש”ח.

אם אתם זוג שלא יכול להרשות לעצמו את הסכומים הללו, תוכלו לבדוק צלם עם חבילה בסיסית במיוחד הכוללת צילום חתונה בלבד, וידאו וסטילס בסביבות ה-5,000 ש”ח.

 

צלם מגנטים

מגנטים לאירועים
צלמי המגנטים ירצו שתרכשו היא החבילה הבלתי מוגבלת. (Pixabay)

 

מחירי צלמי מגנטים בדרך כלל נעים על אותו הספקטרום.

טווחי המחירים של צלמי המגנטים יתחילו מחבילה בסיסית של 600-800 ש”ח עם הגבלת מגנטים, ויגיעו עד ל900-1200 ש”ח ללא הגבלה מגנטים.

כמובן שהחבילה המשתלמת ביותר, זאת שגם צלמי המגנטים ירצו שתרכשו היא החבילה הבלתי מוגבלת. בינינו, אל תחסכו בזה כסף. זאת האטרקציה שהאורחים הכי אוהבים באירועים.

בנוסף לכל צלם מגנטים יש ארסנל של אטרקציות שכדאי לשקול לשכור לאירוע:

  • מראת סלפי – מראה שנמצאת בכניסה לאירוע, נראית כמו מראה רגילה לחלוטין. המראה היא בעצם מראת סלפי ענקית, נעמדים מולה לבד או עם החברות, מחייכים ומקבלים מזכרת מטורפת מהאירוע! מחירי מראות הסלפי נעים בין 1000-1500 ש”ח לאירוע. אפשר כמובן לסגור כחלק מדיל עם צלם המגנטים או עם איש האטרקציות של הערב.
  • חבילת סלואו הכוללת חלק מהאלמנטים הבאים – בלונים מתנפחים ומתפוצצים, בלוני לבד, עשן כבד, זיקוקים הנדלקים בטיימר, קונפטי לבבות לריקוד הסלואו, אותיות פרחים בעיצוב מדהים ומכונת בועות סבון. מחירי חבילת הסלואו ינועו בין 1000-2000 ש”ח לריקוד, תלוי בכמה תשקיעו ומה תבחרו לריקוד שלכם.
  • אותיות פרחים לחתונה – אותיות פרחים ענקיות, שיעמדו בקבלת פנים שתחילת האירוע ועד סופו. כל אות בגודל 1.5 מטר עד 2.0 מטר, עיצוב פרחי ורדים בצבע לבן או אדום, אטרקציה שיכולה לשדרג את קבלת הפנים ותמונות האורחים בקבלה. המחירים נעים בין 450-590 ש”ח.

 

בחירת תופרת ושמלות כלה

כמה עולה חתונה שמלת כלה
מחיר שמלת כלה אחת תנוע בין 3,500 ש”ח ותגיע עד למחיר של 50,000 ש”ח.

 

מחירי שמלות כלה הנם רחבים ומשתנים בהתאם לפופולריות המעצב או המעצבת, קניית או השכרה ולכמות עבודה שיש למעצב עבור השמלה או השמלות שתבחרו.

מחיר שמלת כלה אחת תנוע בין 3,500 ש”ח ותגיע עד למחיר של 50,000 ש”ח. כיום יש טרנד לכלות, לרכוש 2 או 3 שמלות כלה, מכיוון והן מחליפות באותו הערב בין השמלות.

טיפ קטן לגבי ריבוי שמלות באירוע – כדאי לך להיות באירוע כמה שיותר ולא בחדר הלבשה עם המסרק והמאפרת. כל אותן כלות שתופרות 2-4 שמלות מפספסות את כל הערב החשוב ביותר בחייהן.

 

חליפת חתן

חליפת חתן
מחיר חליפת חתן נע כיום בין 1,500-12,000 ש”ח, תלוי כמה אתה רוצה להתפרע. (pexels).

 

זה נכון שהכלה גונבת את כל ההצגה בערב החתונה, למרות הכל, החתונה היא של בעיקר של הכלה. אך למרות זאת, גם החתן צריך לדפוק הופעה ולהגיע בשיא שלו.יש מגוון סגנונות של חליפות חתן, הבסיסית (והיפה ביותר לטעמי) היא החליפה השחורה.

חולצה לבנה, מכנסיים שחורים, ג’קט שחור, פפיון שחור או בצבע אחר כדי לשבור, נעל שחורה, חגורה וצא לדרך.

מחיר חליפת חתן נע כיום בין 1,500-12,000 ש”ח, תלוי כמה אתה רוצה להתפרע. תלוי כמובן בסוג הבד, עור הנעל ועוד פרטים שינפחו את המחיר. ממליץ בחום ללכת על משהו סולידי כי מערב החתונה – החליפה תשב בארון הרבה זמן.

אז לסיכום, כפי שכבר ציינו, חתונה ממוצעת נכון להיום (שנת 2019) תעלה בין 120,000 ש”ח בדרום הארץ, עד 400 מוזמנים, ותגיע לסכומים של 250,000 ש”ח במרכז הארץ עד 650 מוזמנים.

אם אתם זוג הגיוני שרוצים לקנות דירה מתי שהוא בישראל, מומלץ מאוד לסגור את החתונה במחירי עלות ולא יותר מכך, אם יש לכם כסף מיותר – תתפנקו, רק אל תשכחו שתכף יגיעו הילדים 😉

מעוניינים בהצעת מחיר? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

רוצה אירוע מסודר ומושלם?

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם הכי מהר שאפשר!