כמה עולה חתונה? מחירי מנות, ספקים ועוד – 2019

לבדיקת תאריך פנוי

מאת

מאת

אליאור

אז כמה עולה חתונה בישראל בשנת 2019? האם ארגון חתונה זה באמת יקר? מחיר חתונה כיום מורכב מכל מיני הוצאות למינהם, זה מתחיל בבחירת אולם אירועים, ממשיך לבחירת שמלת כלה ועד לכל מיני אטרקציות שונות לאירוע.

אם נתעמק בכל אחת מקטגוריות שציינו, נוכל לבחון קשת מחירים רחבה מאוד, החל ממחירים זולים ועד למחירים יקרים מאוד. אם רוצים – אפשרי לסגור, לכל זוג באשר למעמדו הכלכלי, חתונה במחיר שפוי ונמוך ממה שהכרתם עד היום.

 

אולם אירועים (מחיר מנה)

כמה עולה חתונה: אולם אירועים
מחיר מנה במרכז הארץ יכול להגיע ל-500 ש”ח. (Shutterstock)

 

ששואלים: כמה עלה לך האולם, הכוונה היא למחיר מנה. יש טווח מחירים די רחב למנות באולמות האירועים השונים. אם בוחנים לעומק, נוכל להבחין כי מקום האולם משפיע מאוד על מחיר המנה.

 

המחירים בדרום ובצפון הארץ נעים בין 170 ש”ח ועד ל240 ש”ח למנה. באזור המרכז המחירים ינועו בין 290 ש”ח ויגיעו עד ל500 ש”ח למנה באולם הכי יוקרתי בישראל. כמובן שמומלץ מאוד לרכוש את שירותי אישורי הגעה לחתונה כדי שתוכלו לדעת כמעט במדויק את כמות האורחים שיהיו לכם באירוע.

 

שירות כמו אישורי הגעה או סידורי הושבה נועדו לחסוך לכם כסף רב בהוצאות האירוע שלכם.

 

כמובן שיש עוד גורמים המשפיעים על מחיר המנה כמו: יום בשבוע, עונה בשנה (קיץ או חורף) וזמן ביום – צהריים או ערב. על ימי חמישי תאלצו להוסיף בין 10%-12% למחיר המנה. יש מקומות כמו קיבוץ משמר הנגב, שתצטרכו להוסיף גם דמי שכירות לקיבוץ על סך 17,000 ש”ח על אותו יום שאתם מתחתנים באולם.

 

מוזיקה – להקה או תקליטן

 

כמה עולה חתונה תקליטן או דיג'י
עלות זמר מפורסם יתחיל ב – 10,000 ש”ח ועד ל- 100,000 ש”ח (!).

 

שירותי מוזיקה הלו הם תקליטן או להקה ינועו גם בקשת מחירים רחבה. אופציית הבסיס, שגם מחירה שפוי בהחלט היא, הזמנת תקליטן/דיג’י לאירוע. מחיר תקליטן/דיג’י ממוצע ינוע בין 4,500 ש”ח ל – 10,000 ש”ח בהתאם למעמד הספק.

להקה זאת הוצאה קצת יותר גבוהה מתקליטן, מכיוון ומגיעים מספר אנשים שכל אחד צריך לקבל שכר על עצם היותו מופיע בחתונה שלכם. המחירים נעים בין 4,000 ש”ח ויגיע עד ל – 13,000 ש”ח להופעה מלאה. שימו לב כי צריך להזמין גם תקליטן במידה והלקה מגיע לחלק מהערב ולא לערב מלא.

אם תרצו להשקיע מאוד באירוע ולהביא זמר אורח, תאלצו להפרד מסכום גבוה במיוחד. עלות זמר מפורסם יתחיל ב – 10,000 ש”ח ועד ל- 100,000 ש”ח (!). הכל תלוי בזמן ובמעמד הזמן, כמות הפרסום שלו וכמה עוקבי אינסטגרם יש לאותו זמר.

שיער ואיפור

כמה עולה חתונה: מעצבת שיער
איפור כלה ינוע בין 1000 ש”ח ועד ל- 4,500 ש”ח וכמובן משתנה בין ספק לספק (Shutterstock)

 

שירותי שיער ואיפור לכלות הוא השירות עם ספקטרום המחירים הרחב ביותר בתחום. מבחינת אחוזים כמובן. המחירים לכלות, על אותו איפור ושיער הם פי 10 בדיוק מהמחיר שישלמו המלוות של הכלה באותו הערב.

איפור כלה ינוע בין 1000 ש”ח ועד ל- 4,500 ש”ח וכמובן משתנה בין ספק לספק. אם אותו מאפר מוכר מאוד בתעשייה ורמת הביקוש שלו גבוהה הוא ידרוש את הסכומים המקסימלים וישאיר אתכם ללא כל ברירה מלבד האפשרות לבחור ספק אחר.

עיצוב שיער לכלה ינוע בין 1,500 ש”ח ויגיע עד ל – 3,500 ש”ח. אם תרצו לבחור שירותי שיער זולים מאוד תוכלו למצוא במספרות השכונתיות (כנראה שהכלה שלכם לא תהיה בעניין כל כך ותצטרכו לבחור את האופציה היקרה).

 

מומלץ מאוד לפני שבוחרים שירותי שיער ואיפור, לקרוא חוות דעת, לקבל המלצות מחברות שכבר התחתנו או ממכרים שמכירים את אותם ספקים, אליהם תרצו ללכת ביום חתונתכם.

 

שירותי צילום

כמה עולה חתונה צלם אירועים
על חבילת הצילום הבסיסית, ללא הגדלות ואלבומים, ידרוש צלם סטנדרטי בסביבות ה-8,000 ש”ח.

 

בחירת צלם לאירוע הוא חלק חשוב וקריטי מאוד, איך תרצו שהערב שלכם יהיה מתועד, ברמה גבוהה ואיכותית או ברמה זולה וחובבנית. מחירי צלם אירועים נע כיום בין 6,000 ש”ח ויגיע עד ל – 14,000 ש”ח כולל הכל (טראש, הגדלות, צילומים ביום האירוע וצילום הערב שלכם).

 

תוכלו לוותר על מספק דברים שלא יהיה לכם כל שימוש בהם כמו: רחף במידה והאירוע שלכם מונה פחות מ-500 אורחים, וצילומי טראש דה דרס עליהם המון זוגות מוותרים כיום, מכיוון וההוצאות ביום הזה הם גבוהות וכבדות.

 

על חבילת הצילום הבסיסית, ללא הגדלות ואלבומים, ידרוש צלם סטנדרטי בסביבות ה-8,000 ש”ח. אם אתם זוג שלא יכול להרשות לעצמו את הסכומים הללו, תוכלו לבדוק צלם עם חבילה בסיסית במיוחד הכוללת צילום חתונה בלבד, וידאו וסטילס בסביבות ה-5,000 ש”ח.

 

בחירת תופרת ושמלות כלה

כמה עולה חתונה שמלת כלה
מחיר שמלת כלה אחת תנוע בין 3,500 ש”ח ותגיע עד למחיר של 50,000 ש”ח.

 

מחירי שמלות כלה הינו רחב ומשתנה בהתאם לפופולריות המעצב או המעצבת, קניית או השכרה ולכמות עבודה שיש למעצב עבור השמלה או השמלות שתבחרו. מחיר שמלת כלה אחת תנוע בין 3,500 ש”ח ותגיע עד למחיר של 50,000 ש”ח. כיום יש טרנד לכלות, לרכוש 2 או 3 שמלות כלה, מכיוון והן מחליפות באותו הערב בין השמלות.

 

אז כמו שכבר אמרנו, חתונה ממוצעת (נכון לשנת 2018) תעלה בין 100,000 ל-130,000 ש”ח לכ-300 מוזמנים. אולם, אם בכל זאת תלכו על האלטרנטיבות הזולות יותר, תוכלו לסגור אירוע יפהפה בעשרות אלפי שקלים פחות.

 

אז לסיכום, כפי שכבר ציינו בעבר, חתונה ממוצעת נכון להיום (שנת 2019) תעלה בין 120,000 ש”ח בדרום הארץ, עד 400 מוזמנים, ותגיע לסכומים של 250,000 ש”ח במרכז הארץ עד 650 מוזמנים. אם אתם זוג הגיוני שרוצים לקנות דירה מתישהו בישראל, מומלץ מאוד לסגור את החתונה במחירי עלות ולא יותר מכך.

 

רוצה אירוע מסודר ומושלם?

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם הכי מהר שאפשר!