תסרוקות כלה: הטרנדים הבולטים בשנת 2023

על איזו תסרוקת כלה אתן חולמות? בין אם אתן עומדות להינשא בשעה טובה בשנה הקרובה, בין אם בכלל אינכן לא יודעת עדיין עם מי תתחתנו, ובין אם התחתנתן מזמן אך אינכן יכולות להפסיק להתבונן בתמונות מחתונות אחרות, ולהתעניין בטרדנים העדכניים ביותר מהעולם הכי נוצץ ומלכותי שיש – הנה הן לפניכן: תסרוקות הכלה היפות ביותר שיכבשו את עולמנו בסערה בשנת 2024. מוכנות לשאוב השראה?

 

Chignon – הפשוט והמלכותי

בתעתיק לעברית המילה chignon נהגית “שינין”, בתרגום חופשי מצרפתית משמעותה לחמנייה – ומאד ייתכן כי ממנה השאילה השפה האנגלית את הגרסה שלה למילה “גולגול” (bun), אלא שכיאה לגרסה אירופאית קלאסית – התסרוקת הזו אינה נראית מרושלת ויומיומית כפי שנהוג לראות במחוזות ארצות הברית (או כאן בישראל); בגרסת החתונות מדובר למעשה בתסרוקת מהודקת הרבה יותר, בעיקר בחלקו הקדמי של אזור הפנים, והיא מלאה בשזירות וכרבולות זעירות שלרוב משולבות זו בזו בצורת שתי וערב מחושב היטב. 

באופן כללי, אם לסכם את התסרוקת היפיפייה הזו במשפט אחד, מדובר בסידור מוקפד המשווה לכלה מראה של נסיכה אצילית סטייל ימי הביניים. ואם כבר בימי הביניים עסקינן, בהחלט מקובל ונהוג להוסיף לכל היופי הזה גם קשת פרחים עדינה בגווני לבן, או צבעים בהירים אחרים המתכתבים עם צבעי הנושא של כל הלוק.

אם אתן שוקלות להוסיף פרחים או אבני חן לתסרוקת, חשבו היטב כיצד לא להעמיס עליה יתר על המידה – נסו להניח זר קטן על חלקה התחתון של התסרוקת ולא בצורת הקשת המסורתית המונחת מאחורי האזנים, או לחלופין שלבו אלמנטים קטנים במיוחד כדי שלא יבלטו מדי וכך “יאפילו” על התסרוקת.

תסרוקת כלה Chignon

תסרוקת כלה Chignon
מדובר בסידור מוקפד המשווה לכלה מראה של נסיכה אצילית סטייל ימי הביניים (תמונות: depositphotos.com).

 

צמת זנב דג – שילוב מושלם בין קלאסיקה לנשיות מתפרצת

אם אהבתן את הסגנון הקלאסי שמציע השינין אך אינכן רוצות לוותר על שיער גלי וגולש, צמת זנב דג היא כנראה בדיוק בשבילכן.

כן, גם אנחנו מסכימים שהשם של התסרוקת כלה הזו אולי אינו מוצלח כל כך, אך לעומת זאת התוצאה בפועל היא לא פחות ממרהיבה: בעוד שהצמות ה”מסורתיות” הכוללות שלושה קלעים נשזרות כיום יותר ויותר בנפחים קטנים ועדינים (ולעתים הן גם נקשרות סביב הראש בצורת כתר), הרי שהצמות בעלות שני קלעים – הלא הן צמות זנב הדג, הכוללות את כל השיער – הופכות ליותר ויותר אופנתיות, והן צפויות להציף את שנת 2024 מסיבה אחת פשוטה: זוהי אחת התסרוקות שניתן להוסיף בה את הנפח הרב ביותר לשיער, מה שהופך אותה למרשימה והכי נשית שיש.

מבחינת צורתה של התסרוקת השלמה, חשבו על כל הטוב שיש בצמה סינית (רמז: נפח), ובצמה “רגילה” (השובל הטבעי ה”נשפך” על הכתפיים) ותקבלו את צמת זנב הדג – האם צריך עוד הסבר מדוע זוהי פצצת נשיות מתפרצת?

צמת זנב דג
זוהי אחת התסרוקות שניתן להוסיף בה את הנפח הרב ביותר לשיער (תמונה: depositphotos.com).

 

חצי חצי – לכלות שרוצות לרקוד בכל החתונות

ואם אהבתן את שני הסגנונות הללו, ופשוט לא הצלחתן לבחור בין תסרוקת מהודקת המדגישה את קו העורף ובין שיער גולש וארוך – בוודאי תשמחו לדעת שגם לכך יש פתרון: חצי חצי, כאשר שני החצאים אינם שווים בגודלם כמובן. נתחיל מהחצי הפשוט יותר: ראשית זוהי תסרוקת deep side כמובן (משיכת השיער הצידה בעזרת הסטת השביל, היוצרת נפח רב רושם) באופן ש”נשפך” בצורה טבעית. ה”חצי” השני והקטן יותר לעומת זאת, מאופיין בדרך כלל בהידוק רב בסגנון קלאסי, כאשר לרוב יונח עליו פרח גדול בצד, או לחלופין כמה פרחים, חרוזים או אבני חן. 

מה חשוב לזכור אם אתן בוחרות בתסרוקת הייחודית הזו? שימו לב לא “ללכת לאיבוד” וליצור תסרוקת מרושלת שתתפרק בקלות, ולא תיראה כאילו סתם הנחתן פרח בצד השיער: הקפידו להדגיש את השביל ולמתוח ממנו היטב את החצי המהודק, כדי ליצור ייחודיות ולשוות לכל התסרוקת מראה שיקי ומרשים.

תסרוקת חצי חצי
הקפידו להדגיש את השביל ולמתוח ממנו היטב את החצי המהודק (צילום: pexels.com).

 

רוצים לדעת כמה עולה חתונה? לחצו כאן.

 

טיארה – להיות נסיכה ליום אחד

טוב, אנחנו מודים שהטרנד הבא לא הומצא בשנת 2024, אך הוא בהחלט ממשיך את הקו הנפלא שרק הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. אולי היה זה בזכות החתונה המלכותית של הארי ומייגן שהעירה מחדש את הרצון להיראות כמו כלה-נסיכה, ואולי זו פשוט אופנת הקשתות שפושטת בכל הארץ בקרב ילדות ונשים בכל הגילאים (ולרגל כל סוג של אירוע) בשנים האחרונות גם כן. כך או כך, אנחנו מאד שמחים שהטיארות אינן הולכות לשום מקום, ושהן אף תופסות להן יותר ויותר מקום של כבוד בחתונות בארץ ובעולם. 

כפי שנאמר קודם על זרים ושילובם עם תסרוקות, אם בחרתן בטיארה מומלץ להקדיש לה את מלוא תשומת הלב, ולא להכביד עם תסרוקת בולטת ש”תתחרה” איתה: הקפידו לשלב את הצבעים (וגם את צבע הברק הנשקף ממנה!) עם השמלה, הפרחים והלוק הכללי שלכן, וחשבו היטב על הצורה והגודל הנכון למידות הראש שלכן. חשוב שהטיארה תתכתב היטב לא רק עם התסרוקת, אלא גם עם השמלה כך שאף אחד מהשתיים לא תבלוט מדי ותיצור מראה גרנדיוזי ומוגזם. אם אינכן מצליחות למצוא השראה לשילוב מעודן ונכון, חפשו אותה במקור, היכן במקום שממנו הגיעו הטיארות לעולם – תמונות מהחתונות המלכותיות שתועדו בעשורים האחרונים בממלכה המאוחדת, הלא היא בריטניה הגדולה.

תסרוקת טיארה

תסרוקת טיארה
אולי היה זה בזכות החתונה המלכותית של הארי ומייגן שהעירה מחדש את הרצון להיראות כמו כלה-נסיכה (תמונות: depositphotos.com).

 

קוקו נמוך – את הכי יפה כשנוח לך

הטרנד הבא הוא אולי המפתיע ביותר, ואלמלא היו הסלבס המפורסמות בישראל בעולם מתחתנות איתו כנראה שהוא לא היה כל כך באופנה – אך אם להודות על האמת, זוהי תסרוקת שפשוט עובדת, ולכל כלה. אל דאגה, לא מדובר בזנב סוס רגיל כמובן או בכלות שהחליטו לא להשקיע בתסרוקת מיוחדת, אלא בדיוק להיפך: זהו מעין שילוב בין מראה קז’ואל למודרני-קלאסי, בתסרוקת שהיא לא רק נוחה להפליא, אלא גם כזו שמהווה פתרון מושלם למי שמעוניינת לשמור על 100% שדה ראייה ומבלי לדאוג מאיך שהיא נראית גם לאחר שעות רבות של ריקודים, שתיה וחיבוקים נרגשים. 

מה הטיפים שכדאי לקחת בחשבון בתסרוקת הזו? הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא לשזור את הקוקו בלולאה העשויה משיערכן הטבעי – ורצוי שתהיה עבה יחסית כך שיהיה מרחק מסוים בין הקרקפת ובין שובל השיער המשתרך מהזנב, כך שהתסרוקת תהיה מרשימה ואלגנטית. עוד כדאי לזכור כי בדרך כלל הקוקו הנמוך יוצא משביל באמצע או משיער המשוך כולו לאחור, כך שהוא מסתיר את השביל לחלוטין. אם תחליטו בכל זאת לעשות שביל בצד, חשבו היטב עם מעצב או מעצבת השיער האם זה מתאים במקרה שלכן, ואם כן בדקו היטב כיצד לעשות זאת כך שהתסרוקת עדיין תיראה חגיגית. 

תסרוקת קוקו נמוך
זהו מעין שילוב בין מראה קז’ואל למודרני-קלאסי (תמונה: depositphotos.com).

 

טיפים לבחירת התסרוקת 

אז מה הכי מצא חן בעיניכן? מצאתן סופסוף את התסרוקת שאיתה תיכנסו לחופה, או שדווקא הצלחנו לבלבל אתכן עוד יותר? לא משנה מה תבחרו, שימו לב למבנה הראש ובמיוחד לצורת העורף שלכן – חשבו יחד עם המעצב או המעצבת על מבנה התסרוקת שהכי מתאים לכן, ורק לאחר מכן חשבו כיצד היא משתלבת עם הדימוי שאתם אוהבות ורוצות. כך תבטיחו מראה נוצץ המשלב בצורה מושלמת בין החלום שלכן למראה הטבעי, בתוצאה שתהיה לא פחות מעוצרת נשימה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים